FORUM CVECARA
Август 02, 2014, 05:30:03 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zimnica .....  (Pročitano 7229 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sladzana
Hero Member
Van mreže Van mreže

« poslato: Јун 15, 2011, 08:51:32 »

SIRUP OD BOROVNICE

5 kg borovnica dobro oprati i u metalnom sudu-serpi izgnjeciti i ostaviti preko noci na hladnom.Sutradan jos malo izgnjeciti i procediti kroz gazu ,pa litar iscedjenog soka dodati 1kg secera ,skuvati ,poskidati penu i vruce sipati u flase i dobro zatvoriti.

SIRUP OD MALINA

Maline dobro oprati,propasirati i dodati secer,na 500gr malina 700gr secera .Sve dobro promesati i pasterizovati.Moze i da se prokuva i vruce sipe i poveze u flase.

SIRUP OD KAJSIJA

Zrele kajsije oljustiti i propasirati. Na 1l propasiranog voca dodati 500gr secera sipati u flase i pasterizovati.

SIRUP OD KUPINA

5kg kupina dobro oprati i u serpi iznjeciti i ostaviti preko noci na hladnom.Sutradan procediti i na 1l soka dodati 1kg secera pa staviti da se kuva na jacoj vatri.Vruce sipati u flase i povezati.

Na ovaj nacin isto mozete skuvati i sirup od jagoda

SIRUP OD VISANJA

Visnje dobro oprati izgnjeciti i ostaviti preko noci.Sutradan iscediti dobro kroz gazu,na 1l soka dodati 1kg secera i prokuvati.Sipati u vruce flase.

SOK OD TRESANJA

1,5kg tresanja
1,5kg secera
1,5l vode
2kasike soka od limuna.
Tresnje rukama malo izgnjeciti,dodati secer i ostaviti da malo odstoji.Jos malo izgnjeciti dodati vodu i prokuvati.Kada se malo prohladi dodati limun.    
Sačuvana

sladzana
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јун 15, 2011, 09:10:58 »

KUPINOVO VINO

5kg kupina 1,5kg secera.
Kupine dobro oprati,posuti secerom,pokriti krpom i ostaviti da stoji nedelju dana ( najbolje u podrumu ili nekoj ostavi zbog musica) Posle toga sakupiti komine,sok procediti sipati u flase,povezati gazom i opet ostaviti da stoji nedelju dana.Sad se vino ,posle nedelju dana jos jednom procedi kroz gustu gazu i moze se piti.

LIKER OD LIMUNA

800gr limuna dobro operite i izrezite sa korom,zalijte sa 1l lozove rakije ,poklopite i ostavite da stoji 8 dana.Zatim stapnim mikserom dobro ispasirajte limun i procedite rakiju.Otopite na tihoj vatri 800gr meda do tecnog stanja ,dodajte u njega rakiju,nacedite jos malo limuna i zatvorite u boce.

LIKER OD ZELENIH ORAHA

12 do 15 malih zelenih oraha oprati,skinuti im peteljke i staviti u teglu od 3l.Posuti ih sa1kg secera,1 vanila i malo kore od narandze.Usuti 1l lozove rakije zatvoriti teglu i ostaviti da stoji na suncu mesec dana.
Kazu jedna casica pre dorucka kao lek za stitnu zlezdu.

VISNJEVACA

kg opranih visanj,1kg secera,1l lozove rakije.Zatvoriti boce i ostaviti na suncanom mestu mesec dana.
Sačuvana

Daniella
Hero Member
Van mreže Van mreže

Beograd

« Odgovor #2 poslato: Јун 15, 2011, 09:19:31 »

Dobra ti je ova tema. Jos da ima i da se degustira.  #haha#
Sačuvana

sladzana
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јун 15, 2011, 09:23:24 »

KOMPOT OD KRUSAKA

1kg krusaka oljustiti,iseci na kocke i stavljati u vodu sa sircetom da ne potamne.Kruske blago blansirati 2min pa procediti.POredjati u ciste tegle preliti sirupom prokuvanim ( 1l vode i 250gr secera i jedna vanila)dobro zatvoriti i pasterizovati 30min.

KOMPOT OD DUNJA
Dunje oljustiti i stavljati u toplu vodu da ne potamne.Naredjati u ciste tegle,preliti vocnim sirupom( na 1l vode 400gr secera) dobro zatvoriti i pasterizovati 30min.

KOMPOT OD VISANJA
Kolicina 1kg visanja,sirup 1lvode 400gr secera,postupak isti

KOMPOT OD BRESAKA
Kolicina 1kg breskve sirup 1l vode 250gr secera,postupak isti

KOMPOT OD KAJSIJA
Kolicina 1kg kajsije sirup 1l vode i 250gr secera
Sačuvana

Nerro
Urednik cvećar
Van mreže Van mreže

Beograd

« Odgovor #4 poslato: Септембар 01, 2011, 07:48:42 »

E pa drugari, moj eksperiment je uspeo.

DŽEM OD LJUTIH PAPRIČICA (količina za jednu teglu)

- 20 kom ljutih papričica raznih boja
- 100gr šećera
- 5 kom svežih šljiva
- 5 čena belog luka
- čaša kuvanog paradajza (može i onaj kupovni)
- so
- biber
- šaka sveže nane i svežeg bosiljka (sitno naseckanog)
. kašika belog luka u prahu
- 2 kašike ulja

Prvo iseckati ljute pprčice a š sitnije kockice, ali ih prethodno očistiti od semenki i žilica, da ovaj džemić ne bude previše ljut. Iseckati i beli luk, a šljive ostaviti u komadu (izvaditi samo kosku).

U dublju šerpu ili tiganj, staviti šećer i preliti ga sa malo vode i pustiti da se blago karamilizuje, zatim dodati papričice, 2 kašike ulja, i naliti sa malo vode, poklopiti i ostaviti da se blago krčka. Posle pet minuta dodati sve ostale sastojke i ostaviti da se kuva poklopljeno. Povremeno mešati i dodavati po malo vode da ne zagori. Kada bude gustine džema, skloniti sa ringle i vruće sipati u teglu.

Ja sam oduševljena ukusom, možda će se dopasti i vama. Dobro ga je jesti uz prepečen hleb, kao dodatak nekom mesu sa roštilja ili sa nekim dobrim jakim sirom... Već ćemo isprobavati. Pretpostavljam da može i da se zamrzne u plastičnim kutijicama.

Prijatno!  #jupi#
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јул 26, 2012, 02:05:10 »

PAPRIKA U PARADAJZ SOSU (crvena dugacka sto mesnatija) ja je pravim------- 1l sirceta-1l kuvanog paradajza-3 kasike soli-1konzervans-2dcl ulja-7 kasika secera-U datu smesu obariti 8 kg ociscene crvene paprike,vremenski znaci da baci kljuc moze malo duze ali ne mnogo da ne bi bila meka, jos toplo sloziti u tegle,i sa preostalom smesom od barenja,preliti papriku-Ako neko ima dobar recept za pindzur,ili ljuticu neka napise, da vidim da li se slaze sa mojim receptom
Sačuvana

marta
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јул 26, 2012, 06:38:53 »

WOW.... #jupi#   sto ja volim sladko   ma daj da i ja oprobam.Kada napunis svoj spajz pozowi na  #jupi# degustaciju,molim. salim se naravno..... #ahaha#     hocemo dobiti nekih jednostavnih recepata za kiseljenje/kada dude vreme za to/??????? #zmirko#   CEKAM jer sve recepte su meni nekako komplicirane azelim nauciti ...nesta prosto i ukusno.Molim savete. #aplauz#
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #7 poslato: Јул 26, 2012, 07:19:01 »

e ovako zimnica je pravljena pre 2 godine i zivi smo se pojeli sto ne napravismo vise tegli zato smo sledece nadoknadili ali malo izmenuli recept.....

orginal:

4 kg ispecenih paprika iseckati na rezanca, 1 kg obarene sargarepe isecene na kolutove, pola male soljice soli, 2 secera, pola soljice esencije, 1 konzervans, 2 veze celera, 2 glavice belog luka, 7 soljica ulja.......

ali mi smo stavli 3 kg pecenih paprika i 2 kg kuvane sargarepe i jedno 2 -3 soljice ulja i dovoljno je....

necete se pokajati... #zmirko#
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јул 26, 2012, 09:26:01 »

E sada cu vam dati pravi recept za pindzur,moze da se maze na lebac kao marmelada,morao sam suprugu(Zlatu da zamolim, nije bas -raspolozena da daje svoje recepte) -7kg crvene paprike,ispecene,ociscene od,ljuski i semenki,samleti krupno,moze sa masinicom za meso sa krupnim rupama, ili na kocke iseci.5kg paradajza, ociscenog od ljuske. 4dcl sirceta,2dcl ulja,200gr secera,5 kasika soli,2 konzervansa,2-4 ljute feferone. Redosled pravljenja. Paradajz kuvati dok  ne ispari voda,onda dodati papriku,i sve ostale sastojke,kuvati i kada toliko zgusne da kada se provuce varjaca do dna serpe mora se videti na trenutak dno serpe. (Pojam paradajz se kuva dok ne ispari voda,trebalo bi svaka domacica da zna )  Prijatno, ovaj pindzur je prava stvar, a recept je od zenine babe)Da se neko ne zabuni po pitanju paprike,7kg ociscene i ispecene,to je oko  15 kg sveze paprike.
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јул 26, 2012, 09:32:10 »

Ljutica-6kg. svezeg,zrelog paradajza, 250 gr. ljute paprike-feferone, 2.5 dcl ulja,200gr secera, 2 dcl sirceta, 1 konzervans koji se sipa na kraju kuvanja. Paradajz samleti na masini za meso i feferone zajedno,dodati ostale sastojke,kuvati do gustine kecapa. Ko nevoli jako ljuto,kao ja. Ja ljuticu mesam sa pindzurom,od zavisnosti kako sam raspolozen.
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јул 26, 2012, 09:40:34 »

Lovacka salata- 3 kg paradajza, zrelog isecenog, 1 dcl ulja 1 dcl sirceta, 1 kesica mlevenog bibera,(mala kesica) kuvati da ispari voda, dodati  3 kg paprike, babure isecene na rezance,1 glavica belog luka,isecena ociscena, so po ukusu,1 soljica kafena secera, dodati feferone po ukusu,2-5 komada, kuvati da paprika babura ostane cela, ne ide konzervans. ( Nemoze dugo da stoji, mora se drzati u frizideru)
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јул 26, 2012, 09:52:17 »

Mesana salata-3 kg kupusa,3 kg paprike babure, 2 kg zelenog paradajza, sve iseci na sitne rezance, i izmesati sa: 1l sirceta,16 kasika secera,8 kasika soli, 1 vinobran, i da odstoji 24 h, sa povremenim mesanjem, posle stavljati u tegle, i sve preliti, sa tim sokom u kome je povrce stajalo.Ovo je prost recept, i garantovano moze da stoji 3 godine, ali za pravi gurmanluk iz gore navedenog morate malo da se pomucite.
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јул 26, 2012, 09:57:26 »

Salata sa renom- 3 kg zelenog paradajza,samleti na masini za meso. 0.5 kg rena narendanog, 400 gr senfa, 2 dcl ulja, 2 kasike octa,ne sirceta nego octa(grom) 4 kasike secera 2 kasike soli, izmesati i pakovati u tegle, ne ide konzervans. Uzivajte-Pozdrav od  Sremca gurmana.
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #13 poslato: Јул 26, 2012, 10:18:06 »

Salata sa renom- 3 kg zelenog paradajza,samleti na masini za meso. 0.5 kg rena narendanog, 400 gr senfa, 2 dcl ulja, 2 kasike octa,ne sirceta nego octa(grom) 4 kasike secera 2 kasike soli, izmesati i pakovati u tegle, ne ide konzervans. Uzivajte-Pozdrav od  Sremca gurmana.

Ovo se kod mene zove zeleni ajvar i nije lose uz przeno meso i lovacku sam pravila to je nesto na principu satarasa bar kod mene to tako zovu ja izrucim teglu podgrejem i uz sir vecerica ekstra
Pindzur sigurno pravim to nisam bar jedno 7 godina u principu cim nesto pravim par godina za redom to mi dosadi, daj zeni ovaj prepis sa pecenem paprikom i sargarepom odusevice se to kod mene nema ko nije pravio
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јул 27, 2012, 05:44:02 »

Kaze dobro sto si smanjila ulje, jer sa 7 soljica ulja bilo bi sitnog trcanja, na jedno mesto #ahaha# #ahaha# #ahaha# Bogami pindzur nemoze da dosadi,jedino sto ima posla oko njega.Inace ona salata sa paprikom i sargarepom meni se svidja, moja zena nije za "uvodjenje novih tehnologija :smesko: :smesko:" ali zato ja jesam, jedino me zabrinjava one 2 glavice belog luka, jel to provereno da moze dugo da stoji.
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #15 poslato: Јул 27, 2012, 09:54:02 »

Pa ide jedan konzervans tako da nema zime moze i dve godine da stoji al nema sanse pojede se to sve za par meseci  #ahaha# #ahaha#
Ne znam za ono mesto al nije problem stvarno neko i dalje tako pravi samo je previse uljano isti je i ukus ali eto mi malo smanjili zbog zdravlja kao sto smo povecali i sargarepu jer zdrava je i kako bi je drugacije pojeli u tim kolicinama ....

inace ova salata moze se napraviti u svako doba i u manjim kolicinama pa sam probaj kakva je naravno bez konzervansa i eksencije

samo pecene paprike kuvana sargarepa soli sirceta belog luka i to je to

sto se tice pindjura ovde u mom kraju se vise pravi ajvar stvarno nisam godinama jela pindjur kod nekog
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Септембар 08, 2012, 11:01:44 »

Blagi Kecap- 13kg paradajza,  isecenog,4 pastrnjaka,isecena,3 kesice caja od nane, 5 lovorovih lista, 1 veza persunovog lista i naseckane dve glavice  belog luka.Skuvati i prepasirati. posle dodati-250ml.sirce-200gr soli-800gr secera-1 cimet-1kesica origana-malo karanfilica 2-3gr. i 5gr. crnog bibera-1 konzervans i malo vinpbrana.Odvojiti 1 l smese i ohladiti. Posle pomesati sa 300 gr gustina i vratiti zajedno u serpu i malo kuvati dok masa ne zgusne. Ljuti kecap-sve isto ali doda se jos 250gr naseckanih feferona i sa ostalom smesom se prepasira.Pazite da vam ne idu sline na usta-ovo je gurmanluk(za mene)
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Септембар 08, 2012, 11:17:03 »

Lovacka salata-2 kg paradajza, 2 dcl. sirceta-150gr secera-3-4 lovorova lista-3kg crvene paprike ispecene,ociscene,i iseckane na rezance-i skuvati-pri kraju dodati, 1 glavicu sitno iseckanog belog luka.soli po ukusu(2 kasike)1/2 kesicu bibera, 1 konzervans,1 vinobran.
Sačuvana

jaca
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Септембар 08, 2012, 11:38:35 »

Ovo izgleda sjajno, verujem i da je ukus božanstven  #ruckic#  #ruckic#
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Септембар 08, 2012, 01:19:15 »

#kafenisanje# #ziveli#
Sačuvana

ruska
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Септембар 08, 2012, 09:21:20 »

Miroslave potpisujem da je najlepši pinđur po ovom receptu što si dao,ja kuvam dve godine tako i svima se sviđa samo ja stavljam 1kg.šargarepe i malo belog luka a ostalo je isto.
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #21 poslato: Септембар 11, 2012, 02:06:51 »

E hvala ruska i ja cu da stavim sargarepu i luka ostalo je samo to da se napravi i zeleni ajvar......kod moje mame pun spajz a bogami i kod svekrve se puniii   #ahaha# #ahaha#
tursija, ajvar, sokovi, kompoti moram i ja uslikati ovako kao miroslav a o kolicinama to je tek posebna prica moj tata to voli da sprema i uvek se boji nekakve gladi i uvek ima viska ...
Prvi put smo spremali kompot od sljiva jedva cekam da ga ruckamo  #ruckic#
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Септембар 28, 2012, 12:15:59 »

-Mi zavrsili sa zimnicom,u stvari jos kiseljenje kupusa,ali sto se tice spajza i flasiranja -finito- sa ovom tursijom,drva sam uzeo -Mrav je spreman za zimu :smesko: #zmirko#
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #23 poslato: Септембар 28, 2012, 12:43:35 »

Bravo za mrava
ja isto pravim sarenu salatu samo sve to iseckam kupus sargarepu zeleni p karfiola ili cega vec ima ....lepse mi je tako ovako niko nece da gricka tu celu sargarepu a iseckanu hoce  :superiska:  lenjivci  #ahaha#
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Септембар 28, 2012, 08:49:28 »

To je onda mesana salata, to necemo ove godine,ali u principu to je isto kao tursija,mnogo je zena pobacala zelenog paradajza, nisam hteo mnogo da ga prskam sa insekticidom,pogresio sam, tri vrste buba su ga napale, dogodine prskam. Nemoguce je bas da bude sto posto zdrava hrana, mora se prskati.
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #25 poslato: Септембар 28, 2012, 10:43:58 »

Bas sam za vikend pricala sa mamom o tome kaze mi moze da se gaji organska hrana ali je prinos tri puta manji i toliko i treba da bude skuplje prosto je nemoguce izboriti se sa svim tim malim gmizavcima
Sačuvana

Liza2
Hero Member
Van mreže Van mreže

Surcin

« Odgovor #26 poslato: Октобар 18, 2012, 09:32:17 »

Miroslave za mrava i zimnicu #aplauz# #aplauz# #aplauz#,a i recepti su vam svima super. #kisic#
Sačuvana

Ko u čuda veruje taj čuda i stvara.

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #27 poslato: Фебруар 21, 2013, 08:16:52 »

skoro pa nestalo

Sačuvana

Liza2
Hero Member
Van mreže Van mreže

Surcin

« Odgovor #28 poslato: Фебруар 21, 2013, 09:39:10 »

Valjevka u čemu ti je paradajiz ,ovaj što je ko sad ubran i stavljen u tegle ? #kisic#
Sačuvana

Ko u čuda veruje taj čuda i stvara.

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #29 poslato: Фебруар 21, 2013, 10:16:02 »

:crvenko: :crvenko: :crvenko:  #ahaha# #ahaha# #ahaha# nije bas da je sve moja zimnica mama je jos uvek glavna ali ovo smo pasterizovali i prelep je nije kiseo kao iz tursije ja otvorim teglu i pola pojedem jer i inace volim kiselkasto oduvek
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Forum Cvecara Cvjecara Ema SarajevoBelgrade Gift Baskets Rukotvorine Iza Duge
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines | Srpski prevod: www.tnenad.net
Theme by hhy89
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 25 upita.