FORUM CVECARA
Децембар 17, 2014, 08:57:07 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Sam svoj majstor  (Pročitano 74492 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ruska
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #210 poslato: Октобар 03, 2012, 01:40:38 »

lepe su od ćebeta ali ove od kamenčića su :pametnica:
ja sam kupila od kamenja zalepljeno na plastičnu saksiju sa pur penom izgleda jednostavno ali probaću zimus pa će da vidim možda i nije tako lako  #zmirko#
Sačuvana

Daniella
Hero Member
Van mreže Van mreže

Beograd

« Odgovor #211 poslato: Октобар 03, 2012, 01:52:59 »

Jako su lepe saksije sa kamencicima, svaka cast.  #aplauz# :skocko: #jupi#
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #212 poslato: Октобар 03, 2012, 01:54:37 »

A vidis ti to kad se sastanemo prste ideje zanimljivo ruska mozda moze i tako ne kosta nista da probamo
 #ahaha# #ahaha#mislim kosta pur pena  #ahaha#
ako bi moglo tako svakako je dosta lakse a koje je boje pur pene ja sam videla kod mene sto su majstori radili drecavu roze i nesto narandzasto to ako bi se videlo ne bi licilo ninasta  #ahaha# #ahaha#
Sačuvana

ruska
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #213 poslato: Октобар 03, 2012, 03:20:19 »

Valjevka pur pena je neka neutralna boja na bež a kamenje je lomljeno više vrsta i boja.
Slikaću kad budem uzela aparat pa da vidite meni se svidelo pa sam kupila za uzorak.
Ma pur pena nije mnogo skupa ,jedna mala saksica visine od 10cm. je 250 din.a velikaa vangla tako nalepljena verovala ili ne 5000   :nesvest:

Sačuvana

jaca
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #214 poslato: Октобар 03, 2012, 03:43:26 »

Hvala Mirkice na detaljnom objašnjenju,..posle tri čitanja mislim da sam ukopčala postupak... :superiska:  :superiska: imam punu kesu školjki pa mislim njih da lepim. Valjda ći uspeti...znači može plastični balon od vode,..super,..pa onda mogu i saksije, imam par napuklih,..bilo mi žao da ih bacim...cicija #zmirko#

Ove saksije pravljenje od ćebeta i cementnog mleka mi se svidjaju, ali ne ove jako šarene,...deluju mi nekako bljak,dvorište bi bilo kao vašar

Ove i nisu tako loše, samo me zanima kako su farbane,..verovatno crna farba i srebrni nitro lak,...samo koja se boja koristi za njihovo farbanje
Sačuvana

jaca
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #215 poslato: Октобар 03, 2012, 03:49:32 »

Šta mislite o ovim saksijama? Nije loša ideja i ne izgledaju loše..mislim da nisu teške za pravljenje

Samo pazi Valjevka, pur penu ne stavljaj puno jer naraste k'o kvasac i nije lepo, moraš manje da stavljaš,...ja se jednom zeznula pa stavila previše, bilo je grozno i mnogo smešno, naraslo i izgubilo oblik  #ahaha#  #ahaha# ....mada sada čujem da ima pur pene koja ne raste previše i fino izgleda.
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

da sam lepa lepa sam dal sam posla ili dosla ?????

« Odgovor #216 poslato: Октобар 03, 2012, 04:21:05 »

za lepljenje koristite lepak za plocice jeftin je, mozete oblutke, kamen, skoljke svasta nesto moze da se lepi...kad se osusi mozete mazati fugomalom...lakirati...ja sam neke skoljke lepila na glet masu ali popucalo je posle godinu dve i pocele da otpadaju... na lepku za pl. stoji sve samo da kamenje nije preveliko
ovo crno na sivoj saksiji mislim da je bitumen
Sačuvana

da sam lepa lepa sam ..dal sam posla ili dosla???

mirkica
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #217 poslato: Октобар 03, 2012, 06:56:57 »

Neznam gde da stavim ovo da pogledate ,Jovo obrisi posle ili prebaci ...

mislim na ove,Valjevka,na njih sam mislila to su moje i nisu drecave ja sam bojila da mi se uklopi u boju lamperije,a ovu ljubicastu za stepeniste ovaj cup,u pokusaju,je trebao za moju sobu posto je soba ,namestaj plavo-beli zidovi plavi...znaci,po meni,treba znati za gde je pravis jer ovo su ukrasne nisu za dvoriste da mozes saditi u njima,onaj sarenis sto je prikazan na nekom dvoristu stvarno je kao cirkus ,ove crne stvarno neznam kako su farbane,a inace se farbaju bojom za beton i rekla sam obode i masnu sprej .
Sačuvana

jaca
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #218 poslato: Октобар 03, 2012, 08:47:02 »

Mirkice. lepe su ti saksije, #aplauz# #aplauz#..ako si ih namenski pravila i bojila u skladu sa enterijerom- to mi je onda OK, ali mi se ne svidja da

dvorište i sobe šljašte od raznih boja. Ovo mi je super. Jel' ti ta boja za beton u prahu ili...?  pretpostavim da bojiš saksije kad se osuše?

Sačuvana

mirkica
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #219 poslato: Октобар 03, 2012, 11:11:02 »

Ovo je prosto ko pasulj,one gore Jaco kao korpice za kolace, #ahaha#boja za beton je u tecnom stanu,ja sam farbala sta sam kad imala i farbu za metal i sandolin ma sta god je kad ostajalo ali je zato stajalo napolju po desetak dana,ja sam obicno pravila ove ovalne zato sto sam mogla staviti po tri saksije i aranzirala kakao kad mi se svidi,ja vidim da ste sve pune ideja pa jednostavno pustite masti na volju,jos nesto pravila sam ne samo od cementa nego sve sto je ostajalo posle izgradnje,lepak za plocice gips ali samo malo dodavala lepak za stiropor,znaci sve sto se steze moze,prevrnem predmet,kofu,prethodno podignem na panj da mogu krajevi da vise da ne dodiruju zemlju,stavim preko neki najlon napravim smesu onako malo guscu nego za palacinke spremim komad cebeta najbolje neko tanje,cak sam i stare prekrivace e sad koliko hoces mozes u krug da iseces na cetvrt ilikakav oblik zamislis,ali ne malo ispasce kao na ovoj slici korpice za kolace,onda jednu dugacku traku sirine 5-6 cm,to sve potopis u smesu izvadis i polako naneses na posudu naprave se nabori ti ih lepo rasporedi ostavi da se zna koja je prednja strana znacu povuci zadnu da bude duza,traku naneses negde na sredinu zavezi i krajevi x ce da ti padaju na dole e ti ih okreni na gore i pritiskom uz zid saksije zalepi ostavi da se susi u senci,posle par sati preli je cementnim mlekom pazljivo da ostane svud glatka,sutradan skini pazljivo i to isto ucini sa unutrasnje strane sa c.mlekom,mada ja nisam ni jednu nisam mogla da cekam #ahaha#,ostavi da se osusi kad je suva farbaj sa cim hoces dodaj boju koju hoces,masnu sa sprejom i ako hoces ivice...to je to ide brzo...uh udavi vas
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #220 poslato: Октобар 04, 2012, 07:11:32 »

Šta mislite o ovim saksijama? Nije loša ideja i ne izgledaju loše..mislim da nisu teške za pravljenje

ovo je pravljeno u kalupima!vise komada sastavljeno......robusno i rusticno deluju taman za moj Raj!

ma ne davis bre,ali ocemo slike! #ahaha#
Sačuvana

mirkica
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #221 poslato: Октобар 04, 2012, 07:44:03 »

Agi i ove su meni lepe i mislim da je ovo od crepa-ceramida,ili kako se vec kaze,ali i one crne su mi lepe ali nikako da prokljuvim od cega su i kako su bojene. #zmirko#
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #222 poslato: Октобар 04, 2012, 08:04:54 »

pa meni lici da su od betona ili nesto na tu foru....a opet ne znam kako se farbaju da budu tako melirane!
Da je krpa u pitanju, znala bih #haha#...a posto ovo ne moze da se guzva......???????????????
Sačuvana

kikka
Hero Member
Van mreže Van mreže

Zrenjanin

« Odgovor #223 poslato: Октобар 04, 2012, 08:55:39 »

Sačuvana

mirkica
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #224 poslato: Октобар 05, 2012, 06:02:55 »

Jaco,jel moyes da uvecas ove crne saksije odakle si ih prekopirala bas me kopka da saznam-probam od cega je i da pokusam....ako mozes...plizzzz #kisic#
Sačuvana

jaca
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #225 poslato: Октобар 05, 2012, 03:37:42 »

jel' misliš na ove saksije? to sam skinula sa fejsa. imaš profil "UKRASNE SAKSIJE".
Sačuvana

mirkica
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #226 poslato: Октобар 05, 2012, 07:34:56 »

Hvala ti,nemam fejs #ahaha# #ahaha#,moram gleeedaatiii

,danas sam pravila od cebeta-prekrivaca 3 razlicite saksijedve bese dobro a za trecu zafalilo materijala-cementa nekog starog okamenjenog lupala pa sejale ali mrka kapa izgleda da nece da se stegne slikala sam postupak pa cu da postavim slike dok sve bude gotovo ili da stavim ?????
Sačuvana

kikka
Hero Member
Van mreže Van mreže

Zrenjanin

« Odgovor #227 poslato: Октобар 05, 2012, 09:56:13 »

#ahaha#

Hvala ti,nemam fejs #ahaha# #ahaha#,moram gleeedaatiii

,danas sam pravila od cebeta-prekrivaca 3 razlicite saksijedve bese dobro a za trecu zafalilo materijala-cementa nekog starog okamenjenog lupala pa sejale ali mrka kapa izgleda da nece da se stegne slikala sam postupak pa cu da postavim slike dok sve bude gotovo ili da stavim ?????

Stavljaj slike,znas da ovde ima nestrpljivih  #ahaha#
Sačuvana

jaca
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #228 poslato: Октобар 05, 2012, 09:58:13 »

Da Mirkice, daj slike! #jupi# #jupi#
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #229 poslato: Октобар 08, 2012, 03:32:47 »

Sačuvana

jaca
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #230 poslato: Октобар 08, 2012, 06:42:45 »

Ovo je super ideja!! #aplauz#  #aplauz#

Verb, gde nalaziš ove ideje?
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #231 poslato: Октобар 08, 2012, 07:25:34 »

Sunjara je to stara  :skocko: imamo mi dosta toga i na fejsu nismo sve ovde okacile http://www.facebook.com/media/set/?set=a.300706183327763.69547.177141172350932&type=3
Sačuvana

kikka
Hero Member
Van mreže Van mreže

Zrenjanin

« Odgovor #232 poslato: Октобар 10, 2012, 03:48:16 »

dugo sam se pitala kako se ovo pravi i evopronadjoh  

http://www.joybx.com/entry/11142.html
Sačuvana

kikka
Hero Member
Van mreže Van mreže

Zrenjanin

« Odgovor #233 poslato: Октобар 10, 2012, 03:52:11 »

Znam da jos nije zima i da nije Nova Godina ali ako sad neubacim ovo ....posle ga necu isceprkati

http://www.joybx.com/entry/18084.html
Sačuvana

aldu
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #234 poslato: Октобар 11, 2012, 09:12:17 »

Sto se mene tice postavila si pahulje bas na vreme. Jedino sto ne videh kako se presavija papir da se dobije ovakav trougao, pretpostavljam cosak na cosak, pa opet tako, koliko god puta hoces, ali moji trouglovi ne izgledaju kao na slici... Mozda nije ni vazno toliko, nisam probala da nacrtam, ali hocu, eto zabave za mene i moga sina i sestricinu...
Sačuvana

kikka
Hero Member
Van mreže Van mreže

Zrenjanin

« Odgovor #235 poslato: Октобар 12, 2012, 09:36:05 »

JOOOJ aldu imalasam negde i to kako se savija....ali nije komplikovano....pogledacu u kompjuteru pa cu da postavim  a mozda valjevcica isceprka negdi  :smesko:
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #236 poslato: Новембар 05, 2012, 02:44:02 »

proces za pravljenje betonskih kugli

http://fairegarden.wordpress.com/2009/09/04/how-to-make-hypertufa-concrete-balls/
Sačuvana

jaca
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #237 poslato: Новембар 05, 2012, 10:51:03 »

Super ideja, ja sam pravila od hipertufe saksije za moje čuvarkuće i jednu saksiju u obliku ruke,..alli ova kugla je baš dobra ideja.,...samo ovaj sport

nije nimalo jeftin, perlit je dosta skup i teško se nalazi,..ja sam pravila u razmeri 1:1:1(perlit-zemlja-cement) i dobre su sakije, svidja mi se  #aplauz#
Sačuvana

bojce_lepojce
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #238 poslato: Новембар 21, 2012, 02:37:29 »

Meni ovo bas simpaticno izgleda a taman i da se utrose konzerve.

Sačuvana

jaca
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #239 poslato: Новембар 21, 2012, 06:24:29 »

Ovo je super, svidja mi se...mogla bih da probam da napravim #zmirko#
Sačuvana

Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Forum Cvecara Cvjecara Ema SarajevoBelgrade Gift Baskets Rukotvorine Iza Duge
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines | Srpski prevod: www.tnenad.net
Theme by hhy89
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 25 upita.