FORUM CVECARA
Август 22, 2014, 02:45:57 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 ... 17   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: moje buduce dvoriste VERBLEND  (Pročitano 43091 puta)
0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.
verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

da sam lepa lepa sam dal sam posla ili dosla ?????

« poslato: Октобар 09, 2010, 11:54:37 »

Pozdrav svima,svaka pomoc je dobro dosla...gradi se verblend,moj buduci dom tj. okucnica..krecem niodcega..

plac je 7 ari,blaga padina..zemlja ilovaca ona najgora..plac je bio ogradjen bagrenjem koje i sada iako je izvadjeno

pokusava ponovo da nikne...sada je tu zicana ograda..napravicu skicu za pocetak dok ga ne slikam...radovi krecu od

utorka..pa hajde pomozite mi sta da uradim prvo jer na placu postoje samo tri drveta i dva bozura...kod ulaza je

velika terasa i pogled puca na svaku stranu..i sada mogu da uradim neki deo posla..kako da obogatim tu

zemlju..jel mogu sad da posadim hibiskus iz semena kao ogradu...itd..zelela bi da izgleda rusticno..napravicu korpe

kao joletove..znaci treba mi pomoc oko jesenjih radova kao priprema za prolecne..do sada sam jedino u saksiju

sadila pa me razumite da mi je ovo kao zidanje skadra...hvala unapred (opali enter  #ahaha# )
Sačuvana

da sam lepa lepa sam ..dal sam posla ili dosla???

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Октобар 09, 2010, 11:57:33 »

zelena kuca,sivo beton,braon drvo
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Октобар 09, 2010, 12:26:14 »

dok ne stignu svi clanovi koji o ovome vise od mene znaju .
pitala bih za pocetak --da li si sigurna da zelis ogradu od Hibiskusa  ??
da li je planiras svom duzinom oko imanja ??

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Октобар 09, 2010, 12:52:17 »

Za hibiskuse dobro razmislite,ne kazem da nisu lepi ali mnogi se pokaju sto su pravili zive ogrde,ne samo od hibiskusa nego bilo cega.
Ove korpice kao moje su idealne,u njih dodate zemlju koja je lepsa i onda samo posadite cvece i ono bude u plodnoj zemlji.
Da obogatite zemlju mozete sa stajnjakom ako ga negde imate,naravno progorelim,sto vise to bolje.
E sad lepo je sto u dvoristu ima dve magnolije,to je mnogo lepo drvo,nadam se da ga necete seci?Preporucujem vam da vec sad poriljate neke delove dvorista da bi se zemlja lepo usitnila do proleca,mozete negde napraviti i kamenjar i posaditi razne sedume i perene.Konkretno bih pored ovog trotoara i cesme svuda pored preriljao sirine pola metra do metar.Posadite enko ukrasno drvo,tipa jorgovana,weigele i tako tih stvari.Isto bih preriljao kod ovih betonskih ploca kod kapije ali i kod drvene supe mozete da preriljate pa ako supa nije bas lepa mozete da posadite razne puzavice koje bi se pele uz supu.I pored kuce mozete da preriljate jedan dobar deo za cvece,tu posle mozete da sadite jednogodisnje sezonske biljke ali i razne visegodisnje,preporucujem vam i jedan deo samo sa ruzama,to lepo igleda.

Recite sta odprilike vi zamisljate i koje bi ste vrste hteli pa da vam detaljnije damo predloge
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Октобар 09, 2010, 01:06:25 »

po mom skromnom misljenj  prvo se treba zamisliti namena pojedinih delova okucnice ...
tipa ovde cu praviti bastu , ili bastu necu uopste, ovde cu vremenom hteti da imam rostilj sa
bastenskom garniturom .... itd i sl .....  pa kad se te krupne podele i namene naprave onda se ide dalje ...
dalje mislim da je svakom imanju porebno najpre osmisliti ogradu .
ziva ograda je moj izbor ali ne fali nista ni onoj od stubica i zice ... ili sta vec ...
kad smo stavili ogradu  #zmirko# mozemo dalje odrediti vocnjak , koji ne mora da ima redosled ...
po neka Lipa bi bas dobrodosla , ne zbog caja vec daje divan hlad ....

prioritet- ja bih celo imanje ogradila nekom zivom ogradom . one se obicno orezuju dva puta godisnje i
nisu zahtevne nakon jedne godine .... a deluju svetski lepo .... lovor visnja ili kalina, recimo ......

ovo sitno zelenilo i cvetnice idu u spratovima i to tek na prolece ...ako znamo da radovi pocinju za koji dan .....
do proleca ima itekako dosta oko kopanja i opet kopanja , djubrenja.....

obzirom da mi ovo nije struka ja sam samo dala licno misljenje  #zmirko#
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Октобар 09, 2010, 03:46:09 »

ovako...ogradjeno je zicom sa tri strane na 4. je komsijska ziva ograda ona obicna ali ja videh ovde neku ogradu od hibiskusa i crkoh od lepote..a sto ne nju?sa desne i gornje strane je put..te behaton ploce kod kapije to je za auto znaci nema riljanja...basta kasnije iza kuce malko samo ono osnovno..kako sam skapirala ja trebam da asovim i djubrim samo deo gde cu da sadim..a jel moze onaj NPK umesto stajskog...ispod kuce desno skroz ce nekad biti bazen a sve ostalo je free za sadnju ..uz supu sam mislila neke ruze..kamenjar ne moze ima zmija poskok,sarka i zmija travuljara  #ahaha# #ahaha# tj. JA(pozdrav za aldu)..bojim se iz silne zelje da odmah i sad stvorim uzivanciju ne natrpam svacim necim sto ce se pogusiti..
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Октобар 09, 2010, 04:46:03 »

morat ces planski da popunjavas svoju okucnicu .... i ne na brzinu . na kraju gde bi i zurila  #zmirko#
predlazem ti da proucis ovu valjevkinu temu ,nalazi se u podforum ispod ovog --
http://forumcvecara.me/index.php/topic,400.0.html

ovde ima mnogo lepih ideja , izaberi sta ti se dopada , imas naziv i malo prouci na googlu ili ovde.
uglavnom gledajuci ovo rastinje po izgledu, visini, vrsti  ....mozes veoma lako zamisliti neki buduci izgled
svog imanja ....
i Milos ima slike predivnih vrtova ....
tu takodje ima mnogo ideja ....

verujem da si ove teme prelistavala , ima ih bas dosta .... Sladjina, Agina ... i ostalih ....  
ideje ce same poceti da ti naviru ....  #kisic#
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Октобар 09, 2010, 04:52:33 »

ovo cu sad napraviti ali ja tuzna ne znam ni kad se sadi trava..svi su vrtovi lepi na svoj nacin..ja bih ipak nesto rusticnije ..sada cu posaditi ruze puzavice...okopati to gde treba...
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Октобар 09, 2010, 04:56:14 »

ovako sloziti drva..

#zmirko#
Sačuvana

Nerro
Urednik cvećar
Van mreže Van mreže

Beograd

« Odgovor #9 poslato: Октобар 09, 2010, 05:10:57 »

Jao što su lepo naslagana drva. Kako je dobra ideja. Polako Verb, za sve imaš vremena. A ovde imaš i stručnjake koji imaju ogromna dvorišta i parkove oko kuća pa će ti dati dobre savete.
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Октобар 09, 2010, 05:17:32 »

ma da  #kazna# imam par dana odmora a asov nikad u ruke uzela nisam  #kazna# ..samo se bojim da ga ne zaatrpam svim i svacim ..jer zamisli ja od sada imam dvoriste pa sam presrecna i sve bih ja tu ugurala..
Sačuvana

Milos
moderator
Van mreže Van mreže

zemlja Dembelija

« Odgovor #11 poslato: Октобар 09, 2010, 05:18:11 »

Slazem se, sacekajte Agiku i Sladju recimo.
Cetinari oko ulaza, neka garnitura da ima mesto u vasem dvoristu, mozda neki alpinetum, perene i sve to moze da se lepo sredi.
Ja vam moje misljenje mogu reci samo ovako dok ne vidim slike dvorista pa i da u glavi zamislim gde bi sta moglo da ide...
Jedan savet, bez obzira sto ne znam kako izgleda dvoriste nikako gga nemojte pretrpavati jer sve hocete, to nikako! Malo, odmereno i sve lepo ukombinovano. Neki travnjak bi super dosao....  #zmirko#
Sačuvana

cupavko
Hero Member
Van mreže Van mreže

Sarajevo

« Odgovor #12 poslato: Октобар 09, 2010, 05:40:11 »

evo citala sma ove postove i ja bi vam rekla da sve dobro slozite na papir i da naravno imate na umu da drvece,ukrasno zbunje i ostalo zelenilo ce sgodinama rasti pa da dobro odredite razmak da kasnije ne bi bilo pretrpano pa da nesto morate vaditi!
Ja ima isto bastu ali sam takode mislila da je ove godine malo preuredim pa bas kako kaze Jovo mapravite manje cvjetnjake i staze izmedu njih da mozete prolaziti!
Npr vocke bi ja zasadila u nizu,nema veze sto bi bile razlicitih vrsta ali meni to nekako lijepse izgleda,ja cu tako svoje zasdatiti ako mi se roditelji sloze,npr ovako

i sto bi ja naravno apravila a to je kao neka mala ogradica oko leja sa cvijecem jer tako se nece orusavati izgled leje i nece trava zauzimat dio koji je planiran za cvijece!
Eto to je moje misljenje #zmirko#
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Октобар 11, 2010, 02:59:27 »

evo spremam se za verblend...pitanje:kako da presadim stare ruze na novo mesto ..o cemu posebno da vodim

racuna..da orezem_ne orezem..djubrim_ne dubrim i tako to ...do sutra ujutru pomagajte..gde god sam citala pise da

treba koren da skratim,pretpostavljam da cu ga iseci asovom jer je sigurno razgranat,da li treba dodatno jos da ga

cvikam
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #14 poslato: Октобар 11, 2010, 03:12:50 »

Moze se desiti da se ne prime bar kod mene je bilo tako....Nisam cula za orezivanje zila mislim da bi je tako samo jos vise povredila iskopas rupu kao i kada sadis novu postupak potpuno isti samo vodi racuna da je zastitis dobro posto ce biti jos osetljivije mislim da zagrnes koren i mesto kalemnjenja sto vise mozes sa zemljom...i ne moras ih rezati sve do proleca....
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #15 poslato: Октобар 11, 2010, 03:14:45 »

Ne preporucujem nikakvu ogradu od hibiskusa jer bas ruzno izgleda a to imam kao dokaz u komsiluku kada malo ostare bude bas debelo granje i ne dopada mi se uopste....Mi smo u selu totalom unistavali bagrem i bas tesko ide...
Sačuvana

Maki
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Октобар 11, 2010, 03:33:38 »

OBAVEZNO napravi mesto za neko jezerce ili manju fontanicu,to je pored cveca i voca neizostavno.....Moze i od nje da se krene posle ograde....Meni plac nije ogradjen a oko kuce imamo sto bi ljudi rekli tarabu...najprostiju od dasaka,prava selo idila.....A od jezera bi ja krenula pa onda oko njega dodajes svega po malo... #zmirko#
Sačuvana

Maki
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Октобар 11, 2010, 03:37:14 »

Ako sadite voce,povrce (basta) i cvece,bice tu posla cele godine,pa bi onda i ziva ograda na to sve bio pravi rudarski posao. ...treba je odrzavati,ali to je samo moje misljenje. Iscitajte negde koja je mozda najmanje zahtevna pa tako nesto posadite......E a mozda bi i u nekom delu tujice bile lepe.
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Октобар 11, 2010, 03:52:33 »

sredstva ogranicena   #kazna# znaci sve uz pomoc stapa i kanapa...hteo ovaj moj jezero..jedva sam ga odgovorila..pojeli nas komarci letos jos iz jezerceta hmm..ja procitala da ruze sadim kao one bez korena za jesen i kazu orezivati pa reko ipak da pitam vas...voce samo kajsiju i tresnju sadimo...sve ostalo trava i kojekakve hoste,hortenzije,bozur t.j. zbunici dolaze u obzir mada bi ja sve zivo ali ne smem necu imati vremena da brinem i odrzavam puno..a meni se mnogo svidja hibiskus  #placko#  #placko#  #placko# ok iskusnijeg poslusaj pa cu negde,negde morati da ga posadim stacu kad volem hibiskus...ne nadjoh na netu jel moze sad hosta,hortenzija i bozur da se iskopaju i presade(deljenjem korena)
Sačuvana

Maki
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Октобар 11, 2010, 04:03:08 »

Bozur ako se sada presadi....nece cvetati bar 2 godine.....
Sačuvana

Maki
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Октобар 11, 2010, 04:06:02 »

Ja cu ovih dana da pripremim "rupu" za fontanicu,uz pomoc stapa i kanapa, skupljam sa obliznjeg puta i sa reke kamenje,valjda cu nakupiti do proleca dovoljno. .....samo da kupim najlon ili neko vece korito i gotovo. #zmirko#
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #21 poslato: Октобар 11, 2010, 05:06:51 »

Ceco ja od prosle godine skupljam samo perene i nista vise kupis jednom i zavrsis posao a ne svake godine bacam pare na cvetnice.....Ok je da zasadis jedan hibiskus i da od njega kasnije pravis pravo drvce bice prelepo ali kao ziva izgubi totalno smiso i treba mu cesto rezanje....Ako volis svasta svasta i trpaj neko voli onako malo ali sa ukusom dok drugi vole dzungle ....meni je sve lepo.....
Za zive ograde najbolji su cetinari deluju velicanstveno.....mada ako zelis kupiti neke koji su preko metar treba vise i para ali polako...malo po malo....Eto mi se ovde stalno menjamo sa biljcicama i kod mene se to samo mnozi i mnozi u prolece posadjeno u jesen vec ima viska i tako u krug....
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Октобар 11, 2010, 05:19:55 »

nema mi druge vec kao drvo..postavicu slike ako uspem odande ako ne posle 22. pa ces da vidis sta je tu prostora...nemam ja vremena da se bavim sa cvecem svaki dan pa sam zato i mislila parene..kod tebe sam videla lila cvece kao hrizanteme koje cvetaja sad na A se zove prelepo je..jel to moze iz semena..ni kod tebe ni jove nisam videla kaktus koji ja imam..i to cu ti postaviti pa ako zelite poslacu vam..pogledaj ljudska masta moze svasta ima jedan krevet za tebe  #ahaha# #ahaha# #ahaha#..ja moram sad da presadim one ruze tu ce doci temelj pa greota da se bace..
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #23 poslato: Октобар 11, 2010, 06:02:22 »

To je visoki aster cvetao je vise od mesec dana , nakupicu seme ako ima a iz bokora moze tek na prolece......imam i onaj mali niski od kog se prave bordure visok je jedno 30 cm i toga cu imati na prolece koliko kome treba bas se lepo mnozi....
Dobro procitaj sta moze a sta ne moze na sunce i tako polako sredjuj .....Moj favorit je ruza stablasica izgleda prelepo.....
Sačuvana

loga
Full Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Октобар 11, 2010, 11:42:29 »

Evo jednog linka ka on-line programu za uredjenje kuće i dvorišta.
http://www.showoff.com/apps/default.aspx
Uneseš sliku svog dvorišta i igraš se ubacujući biljke sa liste i gledaš kako rastu i kolike će biti posle izvesnog vremena. Sjajan program!
Sačuvana

sladzana
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Октобар 12, 2010, 08:49:04 »

ovako izgleda moja ogradaod hibiskusa........ja sam je takvu zatekla kad sam kupila kucu inace je nikad ne bih sadila.........ja sam vise za zimzelene ograde,a ti komsinice ako imas ko da ti celog leta svake nedelje sisa ogradu.....kod mene to radi mm inace bih je ja unistila onad sadi i neka ti je sa srecom..............leti to i nrje tako ruzno,ali zimi je to samo suvo granje,veruj mi da nije nimalo lepo........kod mene je to celom duzinom placa,da bi se iskrcilo bio bi to ubitacan poso i samo je zbog toga ona tu
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Октобар 19, 2010, 02:18:58 »

Hibiskus najlepse izgleda kad se pusti da raste kao drvo a ne kao ziva ograda,joa kad bi nasli gusti bilo bi super,ja ga sad video kod jedne pumpe kad sam isao na ekskurziju i bas je lepo izgledao.

Bozure,hoste i drugo cvece slobodno sad presadjujte jer je jesen najbolja za to.A bozur nece cvetati dve,tri godine bez obzira kad se presadi,ali sad je najbolje vreme za to jer je zavrsena vegetacija.

Perene su prelepe i vrlo zahvalne biljke tako da njih najvise nabavite #zmirko#
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Октобар 19, 2010, 02:28:23 »

moj mali slatki pas sto tera sokacare kucama svojim...posadicu pampas travu,mirisni jasmin, plavu kisu..treb mi jos neki zanimljiv zbun da predlozite ja izgubi oci trazeci sta bi mogla za dve nedelje da posadim
Sačuvana

verb
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Октобар 19, 2010, 02:45:06 »

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Октобар 19, 2010, 02:53:13 »

Predlazem i Weigelu samo se mora rezati bar jednom godisnje da bi se oblikovala lepa krosnja,mada moze i bez rezanja ali je lepsa kad se reze.

p.s. kuca je prelepa
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 17   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Forum Cvecara Cvjecara Ema SarajevoBelgrade Gift Baskets Rukotvorine Iza Duge
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines | Srpski prevod: www.tnenad.net
Theme by hhy89
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.157 sekundi sa 24 upita.