FORUM CVECARA
Новембар 29, 2014, 03:12:13 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Pravljenje aranzmana  (Pročitano 55215 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #180 poslato: Новембар 25, 2011, 11:23:57 »

isti slucaj ko Bobana.....ja ga imam u dvoristu!... #zmirko#...nazovi Bastu pa pitaj, ja nesto nisam vidjala da to stize kao zelenilo..i cvecara gde se ja snabdevam ima svoje staklenike za proizvodnju cveca, gaje ga sami......bice da ces ici u nocni lov! #haha# #ahaha# #kisic#
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #181 poslato: Децембар 20, 2011, 09:48:09 »

evo ovde cu da nadovezem temu.......sistem je isti, da li je ruskus ili jela, svejedno!

prvo se napravi osnovni buket za vrh(ako je jela onda  on mora da je lepsi, od vrhova jele.....jos jedan tip, za girlad koristite meksu jelu,pljosnatiju i guscu, one sa izrazenijim granama i kruce, bockaju a i ide vise materijala) i veze se sa dugim kanapom (ne secete kraj-najbolje namotan na kalem ili kalem zicom ).Kanap provucete ispod buketa da izadje na suprotnoj strani ako gledate sliku, kao da motate nesto na stap. Napravite sledeci svezanj i stavite gde je kanap izasao pa ga  tu obmotate.

neko vezuje posebno svaki buketic, za pocetnike je to bolje jer se tako teze raspada, ja to nisam radila samo cvrsto zatezem kanap pri svakom sledecem nizanju.Posle par buketica sa zadnje strane se vidi kako kanap treba da stoji.

ako pravite dvostrani,kada stignete do sredine girlanda tu zavrsavate i vezujete zanji buketic i secete kanap. Drugu stranu pravite isto, ali odmah da kazem teze ide jer vam nije naruku (desnjacima, levacima ova prethodna) isto kao kad secete nokte ili cupate obrve sa one ,,druge ,,strane. Vezbom cete dostici ujednacenost ali nikada istovetnost...ja to barem jos nisam videla!
ako je jednostran nastavljate do zeljene duzine samo na kraj vezete buketic suprotno postavljen da ne delije nedovrseno.
na sredini vezete dva girlanda jedno preko drugog i popunjavate sredinu po zelji.
ja sam prvo ostavila samo klot da lezi ali kad je postavljen na mesto, Gazdi se nije dopalo, delovalo je suvise ,,siromasno,, pa sam u sundjeru stavila iza par vrhova i to okitila

u ovu osnovu dodavala sam drugu vrstu zelenila, horizontalni juniperus,kedar, bor, hamaciparise, ma sve sto vam padne pod ruku, lovor visnja i mahonija su extra za ove zranzmane....samo malo ocistite stabljuke i zavucete u postojeci girland
ukrase i masne kacim ,kao i sisarke , sa zicom.
ako nesto bas nije najjasnije....molim pitajte....ostali slobodno dodajvajte komentare ako vam sta padne napamet!
sretan rad!
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #182 poslato: Децембар 20, 2011, 01:49:34 »

evo izrade velike ikebane.......u plasticni podlozak stavila sam sundjer i pricvrstila grane zicom. Morate da vodite racune o balansu....kada radite ovakvu ikebanu zelenilo morate da redjate tako da ne pretegne ni na jednu stranu i ne narusi ravnotezu.....posto se uglavnom vidi sa tri strane, grane stavljam malo dublje jer vecina zelenila i ukrasa ide spreda. Sundjer mora da ima granicnike od stapica pri vezivanju inace cete ga preseci zicom.

sisarke sam vezala slatnim koncem za grane ....greska u koracima, masne i zelenilo sam lepila(cvecarskim pistoljem) pre nego sto sam okacila a posto se one okrecu kako konac dozvoljava, uglavnom su mi stajale suprotno od lica..... #haha#.....morala sam da se dovijam da bi ih vratila kako treba.....znaci ako je ikako moguce to uradite kad vec okacite  visece delove pa ih naknadno ,,sljokicirajte,,
mnogo je lakse kad se unapred naprave i manje se trosi sljokica ali ne znate gde treba da ih stavite

zatim pocinjete da redjate zalenilo......u zavisnosti od oblika ikebane, ali uvek se prvo uradi kostur pa se popunjavaju rupe i sakriva podlozak. Masna takodje pokriva veliki deo ikebane...detalje dodajete na kraju

Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #183 poslato: Децембар 20, 2011, 07:27:49 »

Covece!!!  #jupi# #jupi# #aplauz#
Uskoro cu poceti da ti placam za ove casove :smesko:
Imam pitanje: Pretpostavljam da su ove grane teske, pa da li si koristila jace zice, tj deblje? Videla sam da postoje neke razlicite(ne znam kako se to zove), oznacavaju se brojevima, a pretpostavljam da se to odnosi na debljinu/jacinu zice??  :superiska:
Sačuvana

Nerro
Moderator
Van mreže Van mreže

Beograd

« Odgovor #184 poslato: Децембар 20, 2011, 08:08:07 »

#aplauz# u slici i reči, sve je jasno.

Anjuška imaš različite debljine žica, pa pretpostavljam da je Agi koristila malo jaču za ovaj aranžman.
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #185 poslato: Децембар 20, 2011, 09:20:07 »

grane jesu ,,teske,, tj ako ih dobro centriras onda nisu....zato sam insistirala na dobrom balansu!
pre nego sto se krene sa zelenilom osnovu treba prodrmusati i videti kuda se naginje i sta bi eventualno poremetilo ravnotezu

a sto se tice zice, Nerro je u pravu ali ja sam koristila kalem zicu, zelenu, jer inistiraju na tome da se rdja nigde ne vidi, posebno napolju......ova jeste jaka ali i mekana, recimo ne drzi kao ona rezana neoblozena ako se teret kaci na nesto.....girland na ogledalu sam morala da obezbedim selotejpom jer su ,,kuke,, preklizavale.....na onoj velikoj slici se lepo vidi......i dovoljno je bilo da se samo na dva mesta veze za osnovu.Dobro treba zavrnuti krajeve da zica ne zivi nigde inace ako popusti ode sve  u ....... #haha#
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #186 poslato: Децембар 20, 2011, 10:08:09 »

Uh, kol`ko informacija, ko ce bre sve ovo da popamti??  #haha# Salim se
Hvala puno na objasnjenjima #kisic#
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #187 poslato: Децембар 26, 2011, 01:04:00 »

#jupi# Agi legenda si odusevila si me ajde ajde cvecari malo ste se ulenjili aparate u ruke i poneku slicicu ......za ove nase pocetnike sto cekaju kao ozeblo sunce i raduju se slikama ko deca cokoladi   #kisic#
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #188 poslato: Децембар 27, 2011, 04:37:07 »

.....za ove nase pocetnike sto cekaju kao ozeblo sunce i raduju se slikama ko deca cokoladi

#ahaha# #ahaha# #aplauz# #aplauz#
E Valjevka, ko da si mene opisala... da samo znate koliko puta dnevno svratim na forum i prvo sto gledam je deo o aranziranju... #suncano#
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #189 poslato: Јануар 25, 2012, 11:44:11 »

Ja sam najredovniji posetilac ovog podforuma :smesko:
  E ovako, kakvo je stanje sada na pijaci u Krnjaci, da li da se potrudim da odem sutra po ovom snegu(a, bice ga jos), da li ce isto biti dobra ponuda(pretpostavljam da bi trebala)? Da li se bese, ide tek od 5 popodne?
  A inace, plan je ovakav: odem, nakupujem cveca i vezbam... Nemam predstavu koliko ce mi para trebati... Tamo se verovatno kupuje na 20kom i slicno...? Koliko moze da me izadje 20 ruza + 20 karanfila i koliko treba zelenila uz to? A kupila bih i neke makaze da ne maltretiram cvece kad ga skracujem, imam samo neke za zicu..
  Pa ako neko zna odgovore na bilo koje od mojih silnih pitanja(imam ih jos, nego da ne preteram) - Hvala #suncano#
Sačuvana

Nerro
Moderator
Van mreže Van mreže

Beograd

« Odgovor #190 poslato: Јануар 26, 2012, 07:21:30 »

#haha# pa ovako možda kasnim ali evo me. Ne znam da li si danas bila u Krnjači, ali mislim da su karanfili prilično skupi, a nisu nešto praktični za vežbanje.

Ruže su ti ekstra i to one kratke što kaže Mimi jer one su i najjeftinije. Hrizantemice...
A makaze baš one što ti reče Agi su ti najbolje i  praktično najjeftinije.
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #191 poslato: Јануар 27, 2012, 10:16:38 »

Hvala narode!!! #jupi#
Nisam bila, malo zbog snega, malo zbog drugih obaveza...
Razumela sam za makaze, jel mi treba jos nesto? Npr. za skidanje trnja sa ruza i tome slicno?
Bas mi znaci sve sto ste napisali...pogotovo cene :smesko:

Da li da mozda svratim do Blumen Marketa, kad sam vec tamo, s obzirom da ne snabdevam radnju? Ali me bas zanima kako je kod njih?

Mimi, ko vama donosi? Neki preprodavci ili..? Ma sta bezveze pitam, pretpostavljam da imaju neki minimum za porudzbinu da bi doneli, a ja se sigurno za sada ne uklapam...
i opet: Hvala puno, Agi, Mimi, Nerro!!  :skocko:
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #192 poslato: Јануар 27, 2012, 10:53:01 »

:smesko: :smesko: Anjuska tebe bi bilo sevap primiti u nekoj radnji da sve vidis na licu mesta .
idi po tim veleprodajama ... idi u Garden centar na vidikovcu . tamo imaju svasta .... to sto ces ti da uzmes za vezbanje
nece skupo da te kosta . i oni imaju jeftino i skupo . plus imaju te didze razne koje je dovoljno da vidis pa da dobijes ideju ,
ne moras kupiti .... samo izbegni kupovanje uoci ovog Valentina jer je sve preskupo ....
i na kraju -- cenim da je za tvoje vezbanje ipak karanfil najisplativiji .... ti zamisljaj da je ruza , a i mi cemo kad nam das slike  :smesko:
on traje dugo , nije skupo ako uzmes 20 ili 40 komada .... toliko novaca mozes dati za svoje ucenje . i ne trebaju ti alatke za ciscenje bodlji  :smesko:
sve to kupujes kasnije kad budes ipak vise znala  #kisic#
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #193 poslato: Јануар 27, 2012, 11:08:23 »

Bas sam baksuz, za to ucenje... Sve kao da dobijam neke znakove da odustanem, a ja ko tvrdoglavo magare - ne odustajem nikako! #trt#
Eto, sad ce sv. Valentin da me zakaci...(nadam se da cu se iduce godine radovati njemu - zbog posla)

Znaci alatka za bodlje - otpada #haha#

Mislila sam da za prvi put uzmem malo ruza, malo vise karanfila, nesto zelenila i neku lepu traku ... Nego se bojim da kada odem i vidim sta sve lepo ima  :nesvest: , pozelecu svasta da kupim i zaboraviti sta je bio prvobitan plan :tiganj:

Hvala Bokice #ruzica#
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #194 poslato: Јануар 27, 2012, 11:15:11 »

znas li da sa umjetnim cvecem mozes isto tako dobro da savladas zanat ....
kod kineza uzmes malo od svega ... nabavis glinu umesto sundjera i krenes ....
napravis, pa razvalis.... pa sve tako ....
kad postignes neku sigurnost u aranziranju nastavis sa po malo sveze rezanog cveca .
ucenje aranziranja zahteva dugotrajan posao ....  

ili obidji grad i razgovaraj sa cvecarkama ... mozda naletis na neku raspolozenu koja ce te primiti u radnju
da makar gledas sta ona radi ...... naravno , to bi trebao biti suprotan kraj grada  #ahaha#
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #195 poslato: Јануар 28, 2012, 10:20:27 »

draga...za vezbu je vestak super stvar, mozes da ga koristis nebrojeno puta a ne kao zivo! #aplauz#

jedina muka je, :mrtav: sto kad naucis da uvrces, lomis, pomeras na mesto u gotovom aranzmanu svaki cvet ili list sa vestakom, kad uzmes da radis sa zivim....shvatis da tooooo uvrtanje i ostale varijante,  bas i ne mozes da izvedes a da ne slomis cvet, drsku ili ti pukne cvet tamo gde ne treba! #krsti#

zanci sve ima svoju dobru i losu stranu....a iskustvo je majka Mara! #ahaha#
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #196 poslato: Јануар 30, 2012, 10:48:24 »

E, gledam cenovnik jedne veleprodaje... Oznaka L-50, 60, 70, 80.... pretpostavljam da predstavlja duzinu drske u cm, jel tako? A sta predstavlja vise puta ponovljeno slovo"b" pored toga, ovako: Grand Prix L-60bbbb ili Prestige L-70bbb ? Znam da su ovo vrste ruza, to je sve... :crvenko:
Dalje, za razno drugo cvece i zelenilo - 1/10 ili 1/12 i tome slicno, pretpostavljam da znaci 10 ili 12 kom u kutiji, sta bi onda bilo: 1/10/12 ?
Toliko za sada #haha#
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #197 poslato: Јануар 30, 2012, 11:04:46 »

da,ovo  L oznacava duzinu drske , ovo b se odnosi na klase ...samo cesto nama nerazumljivo
jer na berzi , gde se sve to izlozi , ista vrsta cveca stize sa mnogo strana i svaki proizvodjac ima svoj nacin obelezavanja .
ovo 10, 12 ... odnosi se na broj komada u kutiji . npr anturijum, strelicijum, orhideja ....... i sl.
negde je 10 , negde 12 ....
medjutim uvek se mora otvoriti i pogledati . to sto pise nekad je tacno , nekad i nije .  :smesko:
uglavnom ti si sve dobro skontala  :kiss:
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #198 poslato: Јануар 30, 2012, 05:18:45 »

#kisic#
Ma mudrica prava :pametnica:  #ahaha#

Imam jos... Da li se za zelenilo uvek misli na vezu, kada se pise cena? Evo par primera:
Bergras 145.00  Monstera mala 95.00  Monstera 125.00  Hiperikum crveni 85.00   Hiperikum zeleni 85.00
Steelgrass 400.00   Eukaliptus/bb 300.00  Trefern 300.00  Palmin list 1/15 320.00  Palmin list 1/25 260.00

Pa mi ovo nije bas najjasnije, tj ovo sa gramazom: Gip Over.time (pretpostavljam gipsofila)30g 2,000.00  
 Gip Over.time 40g 2,500.00

I sta je solidago? Bas je skup... - 1500.00
Joj, ala udavih... #haha#
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #199 poslato: Јануар 30, 2012, 05:31:25 »

hahahah solidago sad pogledah na googlu...zuta travuljaga!!!!!...e bas je skup za travku!
.....mislim da imam nesto takvo u basti...... :nesvest:...sad cu se bacim na proizvodnju  #haha# kad se tako dobto placa! #ahaha# #ahaha# #ahaha#

za ostalo ces morati da cekas Bokicu.... #kisic#
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #200 poslato: Јануар 30, 2012, 05:38:56 »

#ahaha#  Travuljaga...
E pa ako krene da se proizvodnja, ocekujem popust... #haha#

Meni se inace, bas dopadaju te neobicne sitne travkice-cvetici kao dodatak u aranzmanima.. Kazem neobicne, zato sto sam stekla utisak da se kod nas bas retko koriste...

Agi  #kisic#
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #201 poslato: Јануар 30, 2012, 05:47:14 »

ja ga koristim u aranzmanima za kucnu upotrebu, nisam ni znala da su tako skupi!!!!. :nesvest: #krsti# :fiju:......msm da se uopste prodaju!!!! jer kod nas ga nema u ponudi!
majke mi sam mislila da je obicna travuljaga! #haha#
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #202 poslato: Јануар 30, 2012, 05:57:10 »

solidago je bas skup i cena se racuna na bunt kao i gipsofil .
trefern , bergras, eukaliptus... su takodje u buntu i tako se i prodaju ... aralija, rubelina(palma), aspidistra i sad ne mogu da se setim svih
cene se po komadu a u jednu vezu bude 10.
pa se ti sad razracunavaj sa svim ovim  :smesko:
e, da i hipeicum ide na komad ....
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #203 poslato: Јануар 30, 2012, 06:35:17 »

Jaoj, divne ste(kao i obicno)...
A bunt je nekoliko (10-20) vezica, jel?
Evo jos samo jedno pitanje i necu vise(mislim danas #zmirko#), stvarno...
Ako sam dobro razumela, posto je gipsofila skupa, cesto se koristi slajer umesto nje? Jel oni  dosta lice ili je razlika u kvalitetu srazmerna ceni? Ja u stvari nemam pojma da prepoznam sta je sta... :crvenko:
 #kisic# #kisic#
Sačuvana

Milos
moderator
Van mreže Van mreže

zemlja Dembelija

« Odgovor #204 poslato: Јануар 30, 2012, 07:01:15 »

Sto kaze teta Bobana ti podhitno u neku cvecaru na ucenje  #haha#
Mani se svih tih istrazivanja, nego lepo ti na pijacu po cvece. Za vezbu ti je dovoljno 10-20 komada, dva buketa kostrike i sundjer i samo rokaj. Iseces sundjer na tri del;a i imas fore tri puta da probas.  #haha# Makaze valjda imas bastenske, mada mozes i da ih kupis.   #zmirko#
Gipsofila jeste skupa al je keva. Slajer ja licno ne koristim, niti sam nesto odusevljen njime, pogotovu domaci. A gipsofila je od 2300 do 2600 al meni traje po nedelju-dve dana, doduse ja je stavljam malo jer je to groblje i toga se ne stavlja mnogo.  :tisina:
Nama donosi blumen, park (on je extra i jeftin je), i dva preprodavca. Jedan je Madjar koji ima vrh orijentale i ove obicne ljiljane a drugi je tu iz Beograda i ima svega  :smesko:

Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #205 poslato: Јануар 30, 2012, 07:24:22 »

Mani se svih tih istrazivanja, nego lepo ti na pijacu po cvece.

#ahaha#
Hocu, stvarno - nadam se ovog cetvrtka #jupi#   Ali, tek onda cu vas ugnjaviti sa pitanjima... #haha#

Hvala puno!!!
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #206 poslato: Фебруар 09, 2012, 02:51:24 »

Dakle, zbog ove lude zime nema sanse da odem na pijacu #placko#

Ali zato imam jos pitanja... :smesko:   Kada se pravi kaskadni buket, da li koristite onaj nakosi mikrofon(pretpostavljam da Nerro ne koristi..)? ako ne, da li ima neko ukratko ili slikovito objasnjenje kako se izvodi taj pad.. Da li to prosto mora biti toliko dugacka grana i kako se onda osigura neko dalje krivljenje/izvijanje(ako me shvatate :crvenko:) ili se radi neko nadogradjivanje?
Sačuvana

anjuska
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #207 poslato: Фебруар 24, 2012, 11:55:41 »

E napokon sam bila na toj famoznoj pijaci, ostavila sam utiske u pricaonici...
Elem, uzela sam ruzice, karanfile i alstromeriu... Igrom slucaja imam na raspoloaganju u zgradi jednu negrejanu prostoriju, bas je hladna i za sad sam ih tamo smestila, ocistila, srezala i stavila u hladnu vodu(jer je i prostorija hladna, da se ne sokiraju), mislim nije ledena, ali je ipak hladnija...
Ovo pisem da bi ste me ispravili tamo gde gresim... :kul:
Alstromeria mi je malo bila cudna, jer kad sam skinula celofan, dosta lisca je bilo vec trulo od neke vode, skroz do gore, pa sam ga svog poskidala... Jel to normalno?
E sad, da li mogu, kada radim, da ih premestim u kupatilo, koje se ne greje - osim po potrebi, znaci opet je toplije nego tamo gde se sad nalaze... Da im nesto ne smeta ta promena... Sta bi im bilo kada bi ih unela kod mene na 20 stepeni?

Toliko za sad... #haha# #haha#
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #208 poslato: Фебруар 24, 2012, 12:19:53 »

eh, cesta pojava ali nije normalno!...NE SME da bude trulezi!.. :ljut:..dobro si uradila sto si skinula svo to lisce.  #aplauz# Nadam se da su cvetovi ok!...
Ne unosi ih u toplo sve dok ne pocnes da radis i to tim redom kako si napisala, a gotove aranzmane isto tako vrati na hladno!
ako ih uneses u jako toplo sokirace se ....kao kad bi tebe sa minusa uneli pod vruc tus! #haha#
Sačuvana

Kris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #209 poslato: Март 09, 2012, 12:38:12 »

Iz vaseg iskustva koje cvece najduze traje i izgleda sveze ....Pitam jer treba za proslavu u julu mesecu na otvorenom i trajace dva dana,treba puno cveca na
stolovima,jer imate neki savet kako da oba dana izgleda lepo s obzirom na uslove,vrlo je nezahvalno
Sačuvana

Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Forum Cvecara Cvjecara Ema SarajevoBelgrade Gift Baskets Rukotvorine Iza Duge
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines | Srpski prevod: www.tnenad.net
Theme by hhy89
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.238 sekundi sa 25 upita.