FORUM CVECARA
Новембар 23, 2014, 05:23:29 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Moje sobno i bastensko cvece  (Pročitano 121946 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #270 poslato: Април 27, 2012, 06:27:58 »

Sutra se vracaju slike,a za to vreme gledajte malo belu peruniku #ahaha#
U ovom delu je sve zeleno i belo,ljubicice,perunika,sarenolisna hosta,verujte mi nije namerno ali tek sam pre neki dan to primetio pa cu sada obratiti paznju i samo belo cvece tu saditi #ahaha#

Kaktuscic cveta li cveta,a premali je #aplauz#

Ovo vec ne znam kako se zove,tj imam negde naziv sigurno,ali ne mogu trazim,prvi put cveta,zanimljivo je #zmirko#

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #271 poslato: Април 27, 2012, 08:50:06 »

E Verb tu ljubicastu sto je sad u cvetu da manes i za mene jednu,ja imam onu sto kasnije cveta a vidjao sma te po Kragujevcu,malo su i nize #zmirko#

Bele ce biti bez brige #zmirko#

A evo jedne bele lale,bas je visoka i kasnije cveta,mnogo mi se svidja ali samo jednu imam

Ova je u pocetku bela ali kasnije dobije ovu rozikastu boju,da li od sunca ili neceg drugog nemam pojma :smesko:

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #272 poslato: Април 28, 2012, 02:24:30 »

A evo jos neke slike #zmirko#

Valjevka vidi list ovom hibiju,da sma ti njega poslao ne bi mi dafinitivno vreovala da je hibiskus #ahaha#

Kaktusi

Krenuli mocvarci  #jupi# Agika evo,ipak se granaju sejanci,a negde ima i po jedan izdanak,tj mozda se i pojavi drugi,i kod ovih bio po jedan ali se pojavio i drugi #haha#

Azaleje procvetale

A ovaj sedum sam nikao izmedju pruca i bas se lepo uklopio :smesko:

I za kraj monstera #zmirko#

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #273 poslato: Мај 04, 2012, 10:33:37 »

Kohlerija se rascvetala,imao sam utisak da joj cvet kratko traje ali dosta dugo traje #zmirko#

Ovde sam pravio neki kamenjar,u sustini nije lose ispalo,evo kako to izgleda,samo su cuvarkuce ovde

I evo samo za Verb,procvetalo ovo cudo,nije lose sada,moram da priznam,orezao ga jesenas #haha#

A evo ostavio sam dva #zmirko#

A u kucici za ptice napravili vrapci gnezdo,a prosle godine crvenperka :smesko:

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #274 poslato: Мај 13, 2012, 05:53:01 »

Evo neke nove slike,a i novog smestaja za cuvarkuce,sto se mene tice lepsi je cup,ali sta cu #zmirko#
Da,necu da brisem komentare,mislim dok se ne nakupi opet oko 10 stranica komentara :smesko:

Iskoristio sam deo cupa koji mi je ostao u rukama,kad cuvarkuce prekriju sve ovo mislio sam da ce lepse izgledati kad ne budu sve u istoj visini.

Kaktuscic pun bobica,lepsi je sada nego kad procveta :smesko:

Perunika,ona obicna,ove godine je puna cvetova :sokiran:

Timijan

Cerastium

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #275 poslato: Мај 13, 2012, 05:55:10 »

Hipeastrum,jos malo pa ce : #ruzica#

Armeria

Kala

Prva muskatla koje je procvetala,prosle godine je bila najlosija a ove prva cveta  #zmirko#

Kohlerija sa uskrsnjim kaktusom,krenuo je sa cvetanjem #suncano#

Travica takodje stidljivo krece da#ruzica#

Hosta plantaginea,krenula je rano pa je malo promrzla ali se lepo oporavlja

\

Hosta undulata

Salvia sclarea,ne je l' je ima neko?Mrzne li?Da znam da li da ostavljam semenke

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #276 poslato: Мај 13, 2012, 05:56:18 »

Geranium macrorhizum-zdravac,mnogo lepo mirisu listovi i lep mi je i bez cveta,ali naravno sada je lepsi :smesko:

Vinka procvetala

Karanfil,onaj sto predvidja  #kisica# #ahaha# #ahaha# #ahaha#

Ova dva mocvarca su mi najduze bili u saksijama i poslednje sam ih posadio u bastu ali su najvise izdanaka izbacili  :sokiran:

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #277 poslato: Мај 13, 2012, 05:57:02 »

Korpa,prosli arabisi i floks pa sada cvetaju sedum,perunika,timijan,armeria i cerastium,u sustini uvek ima po neki   #ruzica#

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #278 poslato: Мај 13, 2012, 07:20:39 »

E da,podseti me Jelce sa njenom bugenvilijom,Valjevka evo sarenolisne,tek se primila,ali mao krece #jupi#

Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #279 poslato: Мај 13, 2012, 08:26:35 »

#bastovan# #cvecar# #love# #cao# #veseljak# #ruzica#
Divno jovo kod tebe kao i uvek....

Prvo su me iznervirale perunike nesto im cvet bas brzo prosao a sad i ova kisa omlatila mi onaj lazni jasmin tj pajasmin a bio je prelep nikada nije toliko ucvetao a to zato jer ove godine nisam dala da ga sisaju na prolece jer se sisa tek po procvetavanju kad ono vid stvarno kazu u pravu si dete  #ahaha# #ahaha# #ahaha#

A bozuri tuga  #placko# gde sad nadje da mi pada ?

Jel se desavalo nekad kod tebe da kod muskatli visecih malo se kovrdza list sve cvetaju one normalno al list nekako se skuplja a nista nema po njima
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #280 poslato: Мај 13, 2012, 09:02:19 »

U sustini ako nema vise cvetnih drski cvet brzo prodje kod perunika,ovoj mojoj dugo traje dok je bela sa jednom cvetnom drskom cas prosla #zmirko#

A to da ne mogu da dokazem nekom nesto,to vec necu ni da komentarisem,a kasnije rekacija kao kod tvojih,e pa ti bio u pravu,rekoh pa sta sam ja :hhgfhdgdf: :hhgfhdgdf: :hhgfhdgdf: #toljaga#

Meni bozur jos nije procvetao,taman kad prodje kisa on ce da se otvori,nego kod mene i nije mnogo kise bilo,malopre pogledam i nije toliko umlaceno,ali bice kise ovih dana,negde sma slusao da rekose 20 l po metru kvadratnom u centralnim predelima,sledecu kisu ocekujem kad ucvetaju ruze puzavice,mada su ove godine promrzle pa nas tad kisa mozda i omasi #ahaha# #ahaha# #ahaha#

A slikni ti te muskatle da vidim kako je to,meni je to imalo obicaj da se desava samo zimi,mada mislim da je jednom bilo i u prolece nesto slicno,ali se oporavile bez problema,mada sam poprskao tonusom ali se nista nije videlo #zmirko#
Sačuvana

jelce
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #281 poslato: Мај 13, 2012, 09:34:13 »

Jovo sve ti je prelepo   #aplauz# korpe su  desetka  ,kako si samo odabrao cvece za njih ,svaka cast   #aplauz#
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #282 poslato: Мај 13, 2012, 10:33:25 »

Jelce hvala puno :crvenko:

E da,petonije su malo krenule,ono sto me podseca na maticnjak bas izraslo,a niklo mi nekoliko dalija sa obojenim listom,mada su sve sad zelene,valjda ce potamneti,dok drugo jos nista ne nice :bezreci: valjda ce kasnije niknuti
Sačuvana

jelce
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #283 poslato: Мај 14, 2012, 12:07:26 »

mislis na onu jednu biljcicu, to je ono sto sam pitala sta je -antirijum ,a lepe kate ,jesu nikle ?
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #284 poslato: Мај 18, 2012, 12:12:19 »

Sta je to antirijum? :bezreci:

A ne,imam tri te biljke,zelene su i podsecaju na maticnjak a ja sma mislio da na to mislite,samo sam to nasao i petonije od rasade,mozda sam prevideo i bacio sa zemljom :ozid:

Lepe kate nisu bile,danas dodjoh sa faksa pa jos nisam gledao u plasteniku #zmirko#
Sačuvana

jelce
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #285 poslato: Мај 18, 2012, 09:46:27 »

lepe kate sam poslala seme ,moje od pros.god. pisalo je na kesi ,e bas mi je zao  
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #286 poslato: Мај 19, 2012, 10:27:20 »

Jelce pogledao sam,samo jedna nikla,mozda ce jos neka,nesto kasni,od onog semena sam sve posadio ali mi samo crvene dalije nikle,a i nema veze,njih sam odavno zeleo pa taman da ih sad razmnozim,a krenuli im obojeni listovi,ne bih da ceprkam po onim drugim nista jer sma ceprkao kod onih duplih dalija i vidim jedna krenula ali sad kad sam je ja poremetio ne verujem da ce niknuti :tiganj: zato nista ne diram pa sta bude :smesko:
Sačuvana

sladzana
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #287 poslato: Мај 19, 2012, 09:17:41 »

e jovo i meni od onoga sto mi je poslala jelce nikle samo niske lepe kate i to posejane napolju u basti a ovo drugo sam sve pod najlon i nista ,a tako sam se radovala kad sam dobila...........a evo jos stoji i tvoj grcki oleander pod najlonom i dature i nista  #placko#
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #288 poslato: Мај 20, 2012, 08:14:05 »

A je l' niklo ostalo od mene?I Valjevka rece da dature nisu nikle,samo jos Agika da javi pa da zakljucimo da seme ne valja,mada je proslogodisnje,ne razumem zasto,mozda nije trebalo da bude na mrazu,pojma nemam :bezreci:

A grcki oleander bi trebalo da nikne,on je kao korov,mada je seme starije malo,njemu nisam skupljao prosle godine
Sačuvana

jelce
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #289 poslato: Мај 24, 2012, 10:32:15 »

mislim da sam ti poslala sa krecavim listovima rasad ,to je mirisni agastase, onaj jedan sa tamnijim istovima je antirijum ,ti si napisao u indentifikaciji o njemu a ono sto lici na maticnjak je verovatno zevalica  a seme ni ja ne znam ,posejala sam u martu i to je niklo zadovoljavajuce a onda sam posejala krajem aprila i nista ni jedan, isto seme .Onaj rasad sto si poslao cveta ,mislim na zute cvetice ,je li to alisum .
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #290 poslato: Мај 24, 2012, 10:43:41 »

Aaaa,tek sad skontah da sa antirijum mislite na Antirrhinum majus,kod mene se zove zevak,njega imam godinama tako da znam sta je to i nije to,od njega ste mi slali seme,e sad,ovaj mirisni agatse je mozda to sto imam,ali na netu kad kucam opet nista ne izadje :bezreci: slikacu,tako je najlakse,a inace latinski naziv zevalica je Antirrhinum majus,nisu to dve biljke #zmirko#

Hmmm,a tek me sa rasadom zbuniste,alisum nije zut,on ima bele u malo ljubicaste cvetice,a jedino je to mozda ovaj sedum posto je trenutno jedino to zuto u cvetu?

Sačuvana

jelce
Hero Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #291 poslato: Мај 24, 2012, 11:15:01 »

ok ,to je sedum cveta zuto a alisum se primio nekoliko korencica ,jako su mali ali mislim da ce preziveti . :smesko:
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #292 poslato: Мај 25, 2012, 07:24:17 »

E pa super,a nebitno sto su mali,brzo ce da porastu,pogotovu posle ovih kisa #zmirko#
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #293 poslato: Јун 04, 2012, 08:02:44 »

Neka nova slicica :smesko:

Zevalice,samonikle

Dragoljub u plasteniku,takodje sam nikao,napolju je tek poceo da cveta

Prvi cvet dalije ove godine,imam samo par ovakvih iz korena,dosta njih je propalo

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #294 poslato: Јун 04, 2012, 08:03:48 »

Ovaj sedum sam nikao izmedju pruca od korpe,taman lepo popnuo sve,pruce se i ne vidi

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #295 poslato: Јун 04, 2012, 08:04:09 »

Hipeastrum

Bozure je kisa bas poremetila :ljut:

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #296 poslato: Јун 04, 2012, 08:04:29 »

Kaktusi

Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #297 poslato: Јун 04, 2012, 08:05:19 »

I za kraj ruze,puzavice su lose zbog mraza,ali su ostale lepo ucvetale  #suncano#

Ove patuljaste su stare preko 20 godina ali su meni mnogo lepe

Ova prelepo mirise

A i ova  #zmirko#

Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #298 poslato: Јун 04, 2012, 08:55:32 »

#aplauz# #aplauz# Zurim sad na preslavu samo sam svratila da aplaudiram ....a sto ih ti zoves hipoestumi kad svi kazu amarlis ne kontam razliku
Sačuvana

miroslav
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #299 poslato: Јун 04, 2012, 11:04:51 »

Malo odmora uz tvoje lepe slike,,Jeli Jovo jel se jos odzavaju moto trke u Kraljevu, nekad sam isao cesto u Kraljevo da ih gledam.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Forum Cvecara Cvjecara Ema SarajevoBelgrade Gift Baskets Rukotvorine Iza Duge
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines | Srpski prevod: www.tnenad.net
Theme by hhy89
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.146 sekundi sa 24 upita.