FORUM CVECARA
Децембар 18, 2014, 02:03:57 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Sušeno cveće i plastično aranžiranje  (Pročitano 18406 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« poslato: Јун 02, 2009, 11:55:32 »

Vestacko ukrasno drvece, visine do 2,5m, zeleno i cvetno.
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Септембар 08, 2009, 08:14:29 »

Zvonko Milojević, majstor za aranžmane od sušenih biljaka, doakao falsifikatorima

Patentirao cveće

Retki su Beograđani koji bar jednom nisu zabasali među kreacije od suvog cveća u holu beogradskog Doma sindikata, gde Zvonko Milojević ima stalnu postavku svojih radova. U cvećaru "Čarobno cveće" uđu, pogledaju, izaberu ponešto, a neki, primećuje vlasnik, i prekopiraju po koji detalj. A onda aranžmani, slični onima koje spretne ruke Zvonkove prave, već posle nekoliko dana osvanu na ulicama. Zato je pre sedam godina i rešio da, prvi u Srbiji, jednu svoju kreaciju - cvet "Rajska ptica", zaštiti i zakonski. Isto je docnije učinio i sa svojim cvetom od šišarki.

- Počeo sam da patentiram svoje proizvode baš zbog tog kopiranja, da bar tako zaštitim svoje ideje. Rešio sam da to prvo bude "Rajska ptica", cvet koji stavljam u većinu svojih aranžmana i on je sad zaštićen kao model. Rajska ptica se sastoji od biljke jelenski rog koju gajim u svojoj bašti, bambusa kao držača i jednog ploda koji raste na drvetu. Sve to se zatim oblikuje tako da asocira na rajsku pticu - objašnjava Milojević, vlasnik jedine cvećare u Srbiji koja je i zvanično registrovana za rad sa suvim cvećem.

Kad je počeo da se bavi ovim poslom, u Beogradu su, dodaje Milojević, bila samo trojica cvećara koji su radili aranžmane od sušenog cveća, a sad na hiljade porodica živi od tog posla.
- Ali, ne znaju svi kako. Sve počinje uzgojem biljaka u bašti, onda sušenjem, a potom zaštitom od moljaca i bubica. To je moja prednost, jer uz aranžman dajem fiskalni račun i garanciju, što je ljudima potvrda da im se nameštaj neće napuniti moljcima i bubicama... I za ovih 15 godina rada nisam imao nijednu reklamaciju - dodaje ponosno majstor za suvo cveće.

Cvetnim kreacijama počeo je da se bavi još kao student druge godine Poljoprivrednog fakulteta. Sa majkom, čiji je to hobi godinama bio, pravio je ikebane za Osmi mart, a onda je hobi prerastao u porodični biznis. Sada za sobom ima tri samostalne izložbe i više od 40 prestižnih nagrada i priznanja.

- Najdraža mi je ona sa Novosadskog sajma, koju mi je za dobar dizajn pre dve godine dodelio Sokol Sokolović, srpski ekspert za dizajn - priča Zvonko, dok razgovor prekidaju znatiželjni kupci, tražeći među buketima i vaznicama dobitnu kombinaciju za svoj stan.

Zvonko i najveći aranžman napravi za četiri sata, a takvih je, u dosadašnjoj karijeri, imao mnogo. Najponosniji je na onaj koji je pravio za otvaranje jednog novosadskog kafića, koji je bio visok više od dva metra.
- Ma, dolaze ljudi sa čudnim idejama. Eto, nedavno je bio jedan koji je imao neku neravninu na zidu, pa je hteo da mu uradim sliku od suvog cveća, da pokrije rupu. A, za jedan foto-studio sam pravio ram za sliku, dva metra sa dva, sav od suvog cveća.

Nema njegovog prijatelja koji u kući nema bar jedan Zvonkov aranžman, ali za sebe ne stiže da napravi nijedan. Najmlađi u njegovom domu star je sedam godina.
- A, imam i ideju za jedan potpuno nov proizvod, ali, zbog tih što me kopiraju, ne želim ništa da pričam unapred. Videćete u septembru, na sledećoj izložbi - tajnovit je Milojević.

TRAJNI BIDERMAJER

Uglavnom koristim šafran, gipsofoliju, čaure maka i šišarki, kukuruzovinu i razne plodove, koje sam sakupljam. Svi cvetovi su ručni rad, a onda to aranžiram, sklapam i to mi je najveća ljubav. I, kad bih imao milion dolara, opet bih ovo isto radio - priča cvećar, dok ističe da se njegovi aranžmani mogu koristiti za sve prilike - od useljenja, slava, pa do svadbi.
- Pravimo čak i trajne bidermajere, a najčešće su naši buketi traženi kao poklon za slave. Nekada, pre stotinak godina, kada nisu postojali staklenici i ovo holandsko cveće, na slavu se nosio buket žita ili ječma, koje se farbalo bojama za vunu. Mada, najčešće mušterije su naši ljudi, koji hoće nešto da poklone prijateljima ili poslovnim partnerima u inostranstvu. Tamo ljudi znaju da cene ručni rad, pa zato planiram da, uz pomoć našeg turističkog saveza, organizujemo izložbe po našim ambasadama u Evropi - priča Milojević.

Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Септембар 14, 2009, 07:29:39 »

u cvecari se mora imati i razno vestacko cvece .
imala sam mnogo ukrasnog drveca, buketa, aranzmana koje ljudi kupuju za lokale,
za kafane, predvorja u raznim zgradama , gde nema svetlosti ...
mnogo toga sam aranzirala i u zgradi opstine , narocito u skupstinskoj sali .

a veliki deo se kupuje za groblje . posebno tokom zime .

ovo je buketic koji sam ja zagipsala u saksiji .  

ovo su staklene kutije sa aranziranim cvecem koje nabavljam ovako , vec gotove .

ovo je jedna grana ruze , sa tri cveta .... prodajem ih ovako po komadu , ili nekoliko u buketu .

Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #3 poslato: Септембар 14, 2009, 08:53:31 »

Meni je ova tema stalno bola oci kada je otvorim ona prazna .....e sad je bolje..samo mi nije jasno da ovo nije rezano cvece u kutijama izgleda tako prirodno ovako na slikama......i koliko kosta u odnosu na rezano....
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Септембар 14, 2009, 09:36:24 »

uh ima stotinu varijanti .... od jeftinog , bas jeftinog do skupog.
to zavisi , naravno od vrste materijala .... od nacina izrade ....
ima stvari koje su , dok ne pipnes skroz kao pravo , zivo cvece .

cene su znaci u cent iste kao i kod rezanog pravog cveca .

ovu ruzu koju vidis platila sam po komadu 1 euro . uradjena je svetski dobro .
a imam i one od 0,10 centi .... njih ne volim ni da vidim , ali .....
Sačuvana

Jacca
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 15, 2009, 12:29:56 »

Nemam pojma da postavljam slike ipak pogledajte sajt!

http://www.cvetnidekor.co.rs/suvocvece1.html
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Септембар 15, 2009, 12:45:13 »

bravo Jacco , iskopala si odlican sajt   #;  ljubim te  >cmok>

evo jos malo mog umjetnog iz radnje  >smesko>

Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #7 poslato: Септембар 15, 2009, 01:12:12 »

Divan si sajt pronasla , bravo Jaco a ostalo ces nauciti......

Ovo sa plavim ruzama ti je prelepo...
Sačuvana

syu
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Септембар 16, 2009, 04:34:56 »

taj gospodin carobno cvece je najzasluzniji za moje izbegavanje izlozbi,jer pre nekih 7-8 godina  je korpu napravljenu od peteljki palme  koju sam ja napravila hteo da patentira.i od drugih sam cula (mozda nije istina) da on tako obilazi  i sve sto mu se zakaci za oko kad ode u bg on to patentira i posle juri i tuzi.
Sačuvana

syu
Sr. Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Октобар 14, 2009, 10:34:42 »

evo predloga kako mozete da osusite cvece
Najjednostavniji nacin susenja je na vazduhu. Od ubranih biljaka formirati manje bukete, ne preguste, vezati ih i okaciti da vise okrenuti naopako. Mesto susenja treba da je suvo, toplo, provetreno, udaljeno od suncevih zraka koji mogu ostetiti boju cveta. Treba izbegavati kuhinjski prostor gde, po pravilu, ima pare od kuvanja sto otezava proces susenja. Takodje, izbegavati garaze jer u njima moze biti prisutan miris benzina i budji. Okaceni buketi treba slobodno da vise, da imaju vazduha sa svih strana, tj. da ne budu smesteni uz zid.
II
Biljke se mogu susiti i u rerni.
Za one koji ne žele da cekaju danima, recept je - susenje za nekoliko sati u pecnici. Grancice treba rasiriti i rasporediti u rerni na papiru za kolace, a temperaturu podesiti na najslabije. Vrata treba odskrinuti. Posle 1 sat proveriti biljke. Po potrebi okrenuti svaku. Njihova boja treba da ostane zelena. Paziti da se ne presuse, jer ce pozuteti.
III
Isti, instant efekat se može dobiti susenjem u mikrotalasnoj rerni.
Grane razdvojiti i postaviti izmedju 2 lista kuhinjskog papira. Aparat ukljuciti na 1 minut na slabu temperaturu. Nakon toga proveriti jesu li suve i one koje jesu zameniti novim, svezim biljkama. Postupak ponoviti na 20 sekundi. Nastaviti sa procesom dok se ne osusi sve.

IV
Konzervacija uz pomoc glicerina
Velike, drvenaste biljke (lavanda, ruzmarin, eukaliptus, ruza, hortenzija, zalfija) mogu se preparirati u mesavini glicerina i vode. Vrhove grana staviti u veliku posudu napunjenu do visine od 5 cm sa 2 dela vruce vode i 1 delom glicerina. To smestiti na toplo, svetlo mesto i proveriti posle 24 sata. Dodati glicerin i vodu toliko da stabljike budu uronjene kao u pocetku. Ovo ponavljati sledece 3 nedelje. Nakon toga, iseci vrhove, obrisati visak ulja sa listova i biljke upotrebiti po zelji.
V
Susenje uz pomoc deksikanata
Mozda su najlepsi buketi nacinjeni od biljaka susenih na ovaj nacin. Tajna je u silikatnom gelu, vrsti soli nacinjenoj specijalno za ovu svrhu.
Postupak je sledeci: Svaki cvet se odseca, odvaja od drske i kaci floralnom zicom koja se postavlja kroz sredinu cveta. U kartonsku kutiju (npr. od cipela) stavi se sloj deksikanta, preko toga ide cvece umoceno u silikatni gel. Cvece se polozi ravno, bez dodirivanja latica, a preko toga se stavi opet sloj soli. Tako se redovi redjaju i na kraju se opet posipa gel. Sledi poklopac i smestanje na toplo i suvo mesto. Provera se vrsi posle 7 dana. Bilje je suvo tek kad je krto i susti pod prstima. Nakon toga svaki cvet treba dobro otresti od silikatnog gela.
VI
Prezervacija biljaka je moguæa i pomocu boraksa ili soli. Postupak je isti kao kod upotrebe silikatnog gela, jedino što cvece gubi na intenzitetu boje
Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Август 25, 2010, 04:05:33 »

pre svega pozdrav za sve!
interesuje me umjetno svjece, tj aranziranje??
koji postupak ide?? dal se nalije beton u kalj pa dok je frisko onda se ubada
ili se prvo ubada u spuzvu pa se stavlja u kalj pa se zaliva betonom??!
hvala!!!
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Август 25, 2010, 07:48:54 »

iris, dobrodosla  #jupi#

na ovoj temi, evo linka, pisala sam o tom pravljenju umjetnih  aranzmana -- http://forumcvecara.me/index.php/topic,195.20.html

ajde ako tu nisam dovoljno jasno opisala pitaj jos , detaljnije  #kisic#
Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Август 25, 2010, 08:56:33 »

hmm ovo sa gipsom mi je ok!, i ono sa kupljenim gotovim buketima je isto ok,
ali me interesuje kada se radi pojedinacno slaganje u kalj i onda gipsanje ili
betoniranje??
dal se svakako koristi spuzva ili se moze nasut u kalj beton i kad krene stvrdnjavat onda slagat aranzman??
jer buketi su manji aranzmani, a mene zanimaju veci aranzmani i to slaganje iz glave po svojoj volji!!
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Август 26, 2010, 01:11:34 »

oooops , ja sam ti se obratila u zenskom rodu  #zmirko# nisam obratila paznju dovoljno ...... izvini  #ruzica#

cuj, irisu  ... ja ne mogu da procenim sta rec Kalj znaci , moguce da je neka vrsta zardinjere duge recimo metar a
visoka , mozda oko pola metra ... ??

da ne lupam bez veze kazi mi sta podrazumeva taj Kalj , pa da nesto improvizujemo ako i ne da nadjemo pravo resenje  #jupi#
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Август 26, 2010, 01:17:34 »

nesto razmisljam ..... gips je preskup ako je ova zardinjera u pitanju ....
svakako je isplativije zamutiti beton .

naravno , kad sipas beton moras malo sacekati i u pravo vreme aranzirati . verovatno je u pitanju veliko drvece i slicno ....
tu prethodno aranziranje  u sundjeru ne pomaze mnogo . sundjer je mali za nesto sto je visoko , ne znam koliko ....
niti ti trebaju bilo kakva pomagala ...

aranziras u svojoj glavi , sve to poslozis na pod i u datum trenutku zabadas u polustegnut beton .
ako imas nekoliko tih kaljeva  #kisic#  onda moras raditi mnogo brzo  #zmirko#

ajde , pisi , pa da vidimo dalje ....  #zmirko#
Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Август 26, 2010, 04:09:33 »

kod nas Kalj zovemo plasticne okrugle ili cetvrtaste posude raznih oblika u koje se sadi cvjece!
razumes sada?!?  #jupi#
ma mene zanima sistem pravljenja tj gipsanja,betoniranja itd,
jer imas i soluciju da uzmes ljepilo za plocice to ti je jos jednostavnije kad na gusto pravis
izgleda ko zvaka, imam dosta sema ali neznam koja se original koristi, dal gips, cemen+pjesak, itd,
dal ide ikebana (ona spuzva)
znam da ta spuzva ide za aranziranje zivog cvjeca ali dal ima potrebe je koristiti
i za plasticno (umjetno)??!
podzrav  #ruzica#
Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Август 26, 2010, 04:17:25 »

izvini nisam napisao da se radi o onim plasticnim aranzmanima sto idu za groblja!!
nije u pitanju drvece i slicno!
interesuje je me posupak aranziranja, konbinacija pojedinacno aranziranje,
znam za sistem kupis aranzirani buket, malo ga dole skratis i ubetoniras ga u malu okruglu
posudu (kalj) i eto gotovo!
mene zanima malo teze stvari;
konbinacija sa zelenilom, (vecim sirokim listovima)
mislim sta prvo ide, sa kojim prvo poceti idt
eto moze pomoc!!
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Август 26, 2010, 07:07:15 »

kod bolje opremljenih veleprodaja mozes naci posebno bukete umjetne, posebno zelenilo, posebno sve vrste cvetova po komadu .
u tom slucaju moras ga aranzirati u sundjeru prvo , a ako je aranzman bogatiji onda mozda i u dva sundjera .
tako spremljen aranzman samo zavuces u vec sipan beton .
proces aranziranja identican je bilo kom drugom aranziranju ,manjem ili vecem , svejedno .

jednom sam radila nesto slicno . medjutim narucen mi je da bude dugacko oko metar , i nisko .
u podlosku od zardinjere stavila sam dva sundjera , jedan do drugog i radila aranzman za groblje po istom principu
kao za bilo koju drugu priliku . prvo zelenilo pa visinu i duzinu , zatim popunjavala .....
malo sam se namucila da mi gips sve to pokrije a da ne isprlja sve okolo .... malo sam i brisala posle ali uspesno sam to
odradila ....
medjutim nisam imala neku racunicu u tom poslu , zaradila sam vise na slavi  #zmirko#

kad sam pronasla dobavljaca koji ima bukete vece, srednje, manje ... ceo svet je bio moj .
veliki aranzman pravim tako sto spajam dva buketa .... mogucnosti su velike .....

ne mogu da otvorim ove linkove pa tako nisam u prilici da vidim o cemu se radi tu ....

nastavljamo pricu .... nadji na netu dve tri slike toga sto imas u ideji pa da vidim ...
Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Август 26, 2010, 07:49:58 »

evo slika ako uspjes otvorit!
znaci nemoze se nalit beton i onda polako aranzirat jedno po jedno!
ajd mi malo poblize objasni redosled stavljanja pojedinacnog ubadanja,
najlakse je kupit gotov buket i ubetonirat. ja bi da probam pojedinacno.  #jupi#
ja sam mala beba u ovom poslu  #bebica#
Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Август 26, 2010, 08:26:49 »

#ruzica#

[priloženu datoteku obrisao administrator]
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Август 26, 2010, 08:59:05 »

nikad nisam radila sa betonom i tu ne smem davati savete ... kod gipsa je situacija sledeca.
kad zamutim odredjenu kolicinu gipsa i sipam je u pripremljeni zardinjeru , moram sacekati malo da pocne
da se hvata ...  onda najbrze sto mogu i umem zabadam vec pripremljene cvetove sa svim pratecim detaljima , tipa,
zeleni listovi , umjetna gipsofila, dugacke grane brsljana ... ako to ne bih uradila veoma brzo gips bi se stego
toliko da cvet ne moze da se ubode . cenim da je slicno i kod betona ....
ipak, retko radim na taj nacin ... mnogo je to stresno   #necu#   radije u sundjer napravim aranzman
koji lepo stavim u zardinjeru ili saksiju i sa dugackim prutom ili tako necim  guram na dole da se sundjer ne pomeri
dok sipam gips ... da ne ispliva .

a najcesce i najlepse mi je kad sastavljam bukete i gipsam ih u bilo cemu .  varijacije su fenomenalne, miksanje sa bojama ...
nemam slike nazalost , nikad mi to nije palo na pamet da slikam .... ubuduce hocu  #zmirko#

ne znam zasto bas hoces da radis tako kako si naumio , mnogo je teze ....  ali mi je veoma simpaticno sto zelis da se razlikujes .

cini mi se da sve biras ove aranzmane koji su zapravo zamisljeni za velike proslave, svadbe ....  
lepsi su u svakom slucaju i samo me zanima da li si razmisljao koliko bi mogao da ih prodas ... da li bi se tvoj trud
isplatio ..... ili ti je namera da u mnostvu uobicajenih imas i po nekoliko ovakvih koji bi bili bas remek delo .

moguce da opet nisam pogodila srz ... ali vec cemo se nekako sporazumeti  #zmirko#
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #21 poslato: Август 26, 2010, 10:53:11 »

Da se ja ubacim malo.....Meni se cini da betonu treba malo vise da se stegne hocu reci taj proces nikako ne bi bio gotov za deset minuta....beton je mesavina peska i cementa i znam da se ceka bukvalno 24 sata da bi se to steglo i secam se da smo ga non stop vlazili da ne bi pucao .....
Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Август 27, 2010, 02:42:20 »

ovo sto valjevka kaze je istina, sto se tice sporog stezanja betona,
ali ali ima nesto bolje,
nesto sto steze brze nego beton a sporije nego gips
a to je lepilo za plocice-stiropor i slicne stvari!
a kad ga napravis na gusto kao zvaka je i stegne za pola sata!
aj mi malo objasnite redosled aranziranja tj kako ide u konbinaciji sa dosta zelenila??  #ruzica#  #ruzica#
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Август 27, 2010, 06:02:25 »

lakse mi je da preneses neku sliku koja se tebi dopada ... pa da ti analiziram sliku :-)
ovako mi je to sve generalno pa samim tim i po malo nejasno . a ja da biram sliku ne ide jer ti imas neke svoje vizije ....
eh sto ti je musko  #zmirko# sve cake zna oko tih maltera, lepila i ostalog ....  #kisic#
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Август 27, 2010, 10:15:33 »

e manju slikicu nisi mogao naci  #ahaha# a ti ne znas da sam ja matorka od 50 leta i da mi vid popusta  #zmirko#

evo ovako , ovde se prvo poredja zelenilo , kao na slici , sto sirih listova . nacin na koji postavis to zelenilo
uslovice  krajnji oblik aranzmana . hocu reci da mozes zelenilo postaviti u krug , ili duguljasto sa leve i desne strane,
a gore i dole mnogo krace , da dobijes skoro pravougaon oblik ili ovalan .
nakon toga popunjavas sredinu . prvo stavis centralni cvet da bi odredio visinu . pa dodajes sa svih strana, simetricno,
ostale cvetove.
ako je u pitanju dve ili vise vrsta cvetova , najpre stavljas krupnije cvetove . iz razloga sto oni daju glavni izgled.
svo sitnije cvece je ovom glavnom samo zacin, da se tako izrazim  #ruzica#

cuj, sad sam se setila, pa mi ovde u skoli aranziranja imamo mnogo tema o ovome ....
imas moju temu pravljenje aranzmana, pa valjevkinu temu lekcije sa neta .... ajde malo prelistaj i sledeca slika neka bude malo veca  #ahaha#

evo ovo je jedan odlican prikaz , korak po korak .... obrati paznju kako sve pocinje i sta se i kako dodaje ....
ovo je iz te teme // lekcije sa neta ,

Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Август 28, 2010, 05:30:36 »

hvala vam na velikom trudu!
pomalo sam shvatio o cemu se radi!
evo pokusacu da objasnim sta sam shvatio a vi me ispravite!
naprimer: uzmes spuzvu za suvo aranziranje
onda uzmes odredjen svet i odredjenu duzinu ako zelim visinu onda prvi
cvet neka bude sto vislji jer krecem od njega,
ali pre svega toga pobodem okolo zelenilo ako zelim takav aranzman sa zelenilom,
da se vratim, na cvet, ubodem taj cvet i krenem oko njega slagat malo nize cvetove,
ubacim koje tanko uskolisno zelenilo da zacinim  #jupi#
i tako sve nize i nize dok ne popunim do niskog zelenila kojeg sam prvog stavio
i malo dopunim aranzman i prepravim gde je potrebno i to stavim u posudu (kalj)
i zalijem beton,lepilo,gips itd da ucvrstim i gotov aranzman  #jupi#  #jupi#  #nemapusenja#  #ruzica#
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Август 28, 2010, 06:51:05 »

da, to je to   #jupi#

e sad ...  ima jos nesto , sto je jednako vazno .
ako ovakav aranzman zelis praviti iz nekih privatnih razloga , onda samo napred,
medjutim ako ovakve aranzmane zelis praviti za prodaju , morat ces da vodis racuna o nabavnim cenama.
ima jako mnogo varijanti ovog umjetnog cvijeca ....  jeftino i lose , jeftino i dobro .... srednje ... i skupo , skupo , ali i lepo ....

ajde, prouci malo ovu temu , sto je valjevka uredjivala -- lekcije sa neta , u ovom je podforumu ... tu ces naci mnogo
opisa koji ce ti pribliziti aranziranje ....
savladaj aranziranje 5 cvetova , savladao si sve ostalo  #jupi#
Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Август 28, 2010, 07:03:47 »

hmmm prvo bih probao napraviti par komada ba bih video da li bi mi uspelo,
a verovatno bi gledao da idem u prodaju sa tim!
e sad ne znam kakve su tu kod vas cene umetnog cveca kod nas su raznolike
ali da dam primer:
jedan aranzman od 15€ kojeg se moze kupiti
on u proizvodnji ne kosta vise od 6€ do 7€
to racunam sve,: cvece,posudu,beton,spuzva.
eto racunaj sad!
a ima stvarno svakakvih kvaliteta! a ja bi se bazirao na mesano!
znaci pravit malo od losijih (znaci jefitno ce kostat aranzman)
i pravit od odlicnih kopija, kao da je zivo (bice skuplji aranzman)
pa nek ima za svakog!
Sačuvana

bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Август 28, 2010, 07:20:51 »

bravo !!
tako je najisplativije .

ja cesto mesam jeftino i malo skuplje ... ali uvek imam potrebu i da napravim bas nekoliko vrhunskih .
doduse , najcesce moram paziti na ukus kupaca .
iz iskustva ti mogu reci da najvise ide crveno , belo i crveno-belo .
meni to jako tesko pada jer mnogo vise volim i sve druge boje , mesavine .....
recimo posebno volim ljubicastu boju sa zutom da mesam ....

zelim ti uspeh ,
i volela bih neku sliku da nam pokazes kad krenes sa radom  #jupi#  #kisic#
Sačuvana

irismiris
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Август 28, 2010, 07:58:28 »

naravno da cu slikati, ali treba to sve kupiti, i pogledat gde da prodjem najjeftinije jer
ne mogu kupovati na veleprodaji nemam regan obrt
a i ne bih kupovao puno tog cveca
jer ne bih da mi ostane ako u kojem slucaju odustanem kupio bih toliko da mogu
napraviti jedno 10-tak aranzmana pa da vidim kako bi to islo sa pravljenjem!
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Forum Cvecara Cvjecara Ema SarajevoBelgrade Gift Baskets Rukotvorine Iza Duge
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines | Srpski prevod: www.tnenad.net
Theme by hhy89
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.195 sekundi sa 25 upita.