FORUM CVECARA
Септембар 19, 2014, 06:52:33 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Poinzecija ili Božićna zvijezda  (Pročitano 6344 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bobana
administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Јануар 16, 2012, 11:51:12 »

to je ok , samo mislim da joj voda u podmetacu ne treba.
umerena vlasnost postize se prskanjem zemlje vodom svakodnevno ili
redovno , cesce, zalivanje sa malo vode ....
Sačuvana

ssladja
Sr. Member
Na mreži Na mreži

Timocka krajina (Bor)

« Odgovor #31 poslato: Фебруар 08, 2012, 09:09:34 »

I ja prolazim kroz istu muku samo sto ja  mislim da je kod mene posledica preteranog divljenja  mojih gostiju  (koji su blago receno ....). Za protekle 2 nedelje ona se sparusila i ostali joj zivi jos samo vrhovi na kojima su pupoljci. A da pitam: da li se ti pupoljci uopste otvaraju-mislim  procveta li to uopste?  I da li mogu da ih isecem?
Stanje danas- grancice do pola smezurane i cini mi se suve, zemlja vlazna , osnovno stablo i dalje zivo. "Urekla me nano neko....." :tuzan:
Sačuvana

Any94
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Март 10, 2012, 03:30:45 »

Danas sam presadjivala svoju Bozicnu zvezdu i slucajno sam zakacila rukom cvet i pukne mi najveca stabljika(oko 10 cm) sa cvetom. E sad ona se nije skroz odlomila, neko do pola(ne znam kako tacno da objasnim) i ja sam je vratila u prvobitan polozaj. E sada pitanje je da li biljka moze da se "zaceli" il trebam da otkinem taj deo, pa da stavim u vodu da pusti koren i posadim?? Molim vas, pomozite, hitno jee. Ludim, imam biljku jos od decembra i taman je lepo krenula da napreduje i moja nepaznja dovede do ovoga. :S
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #33 poslato: Март 10, 2012, 03:43:43 »

Nisam je imala tako da ti nazalost ne mogu pomoci  #placko# ali ovo sam jos pronasla o njoj :

Još neki važni saveti za negu i razmnožavanje
Važno je da znate da Božićnu zvezdu, kada jednom procveta ne treba mnogo pomerati sa mesta na kome se nalazi, jer se u slučaju pomeranja lako može dogoditi da sama biljka odbaci cvetove, pa čak i listove. Ne podnosi promaju, a smeta joj i nedovoljno, kao i preobilno zalivanje.
Božićna zvezda se lako razmnožava iz pelcera tj. odsečenih gornjih grančica koje je najbolje odseći u junu. Pelceri, veličine oko 10 cm treba do polovine da se potope u vruću vodu i da se tako drže 3-4 sata kako bi se sprečilo isticanje mlečnog soka. Nakon toga, pelcere možete posaditi u male saksije, u zemlju pomešanu sa peskom i obavezno ih redovno zalivajte i prskajte listove.
Na glavnoj biljici, sa koje su uzeti pelceri, mlečni sok treba odmah posuti pepelom od sagorenog drveta ili cigarete. Ovo je neophodno kako bi se ostatak biljke zaštitio od infekcije. Mlečni sok koji ističe iz biljke prilikom sečenja je otrovan i treba ga odmah odstraniti sa mesta na kome se pojavi nakon sečenja.
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #34 poslato: Април 11, 2012, 11:06:21 »

Sačuvana

Liza2
Hero Member
Van mreže Van mreže

Surcin

« Odgovor #35 poslato: Јул 26, 2012, 01:26:14 »

Što vas nisam našla pre dok mi je božićna zvezda bila u životu ,možda bih je uz pomoć vaših saveta i očuvala ? #kisic# #kisic# #kisic# #kafica# #kafica# #kafica#
Sačuvana

Ko u čuda veruje taj čuda i stvara.

Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Forum Cvecara Cvjecara Ema SarajevoBelgrade Gift Baskets Rukotvorine Iza Duge
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines | Srpski prevod: www.tnenad.net
Theme by hhy89
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 25 upita.