FORUM CVECARA
Новембар 01, 2014, 03:15:06 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus  (Pročitano 2180 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
vedran
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Април 08, 2012, 05:31:19 »

pozdrav svima imam nekoliko sorti vrtnog hibiskusa koji se koristi za zive u parkovima ,dvoristima.....lako se razmnozava samo se zabode grana u zemlju i ona se prima bez problema....

dupli bijeli

jednostruki bijeli sa crvenim prugama

ljubičasti dupli

plavi dupli
Sačuvana

vedran
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Април 08, 2012, 05:40:37 »

bijeli dupli

bijeli sa crvenim prugama
Sačuvana

Agika
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Април 08, 2012, 05:42:54 »

ovaj plavi je predivan.....da li je sa sitnijim cvetom ili normalne velicine?...ova fotka to bas ne otkriva.... #haha#
Sačuvana

Snaev
Full Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Април 08, 2012, 05:54:05 »

Plavi mi se strašno sviđa.Prava divota.Prošle godine sam prvi put kupila  vrtni hibiskus u Malom vrtu.Oduševio me cvet.Mogu zamislit kako je tek ovaj cvet ponos.
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #4 poslato: Април 08, 2012, 06:27:58 »

Meni je svaki lep na svoj nacin ...i posebno mi se dopada sto se mogu oblikovati ako se to radi od samog pocetka mogu se bukvalno napraviti male cvetne krosnje , ako se zapuste deluju pomalo neuredno ...

Snaev ima li taj hibiskus jos uvek u katalogu malog vrta nisam jos sastavila konacan spisak http://www.malivrt.in.rs/katalog2012.pdf  , nema sanse da ga dovoljno skratim
Sačuvana

Snaev
Full Member
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Април 08, 2012, 07:07:19 »

Valjevka u katalogu je zove se Luna.šifre su od 370-373 zavisi od boje.Inače cvetovi su mu bili veličine tanjirića za kolač.Fascinirali su me!Em prva godina ,em veće Sahare od ove moje nema. Pogledaj sliku u mom albumu.Kupila sam onda i sobni dupli oranž.Kad je procveto samo sam buljila u njega.Sva sreća da ga nisam urekla. Jedino se bojim za ovaj vrtni dal će da krene.Totalno se nadzemni deo uništio. #kisic#
Sačuvana

valjevka
administrator
Van mreže Van mreže

Valjevo

« Odgovor #6 poslato: Април 08, 2012, 07:26:03 »

E snaev nisu Vedranovi hibiskusi oni o kojima pricas tvoj je Hibiscus moscheutos - Močvarni hibiskus kome nadzemni deo izumre pa potera ponovo, ovi vedranovi hibiskusi rastu kao svako drvce  #zmirko#

otvoricemo temu i za mocvarce pa da im se divimo  :skocko:
Sačuvana

vedran
Cvećar početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Април 08, 2012, 08:20:29 »

taj plavi je srednje velicine....a za mocvarac samo da kazem da su oni vrlo zahvalni bolje uspjevaju u kontinentalnim karajevima...ja ga nemam ali nabavit cu ga i naraste u lijep grmić
Sačuvana

Jovo
moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Април 08, 2012, 08:36:06 »

Za mocvarce sam i ja cuo da bolje uspevaju u kontinetalnim predelima,da u primorju dosta lose uspevaju,treba im mraz tokom zime da bi lepo krenuli u prolece a i nekako povezujem sa tim da u primorju nema kise a oni vole dosta vode  #zmirko#
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Forum Cvecara Cvjecara Ema SarajevoBelgrade Gift Baskets Rukotvorine Iza Duge
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines | Srpski prevod: www.tnenad.net
Theme by hhy89
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 25 upita.